"Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa".

BKM-logoTe słowa św. Hieronima były zachętą i jednocześnie ponagleniem do stworzenia w naszej parafii kręgu biblijnego, który pozwoli wszystkim chętnym przez lekturę i medytację Biblii poznawać Chrystusa. Pierwsze spotkanie „Biblijnego Kręgu Młodych” odbyło się jesienią 2010 roku. Od tego czasu odbywają się regularne, cotygodniowe spotkania, na które zaproszeni są szczególnie studenci i „młodzi” pracujący.

Spotkania mają miejsce w czwartki o godz. 19.30 w salce obok kościoła.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Kontakt:
ks. Grzegorz Marcinek scj
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

„Spotykając SŁOWO” – nowa propozycja dla odwiedzających naszą stronę

slowo-bozeOd najbliższej niedzieli na naszej parafialnej stronie internetowej chcemy zaproponować spotkanie z Bożym Słowem. Będzie można tu znaleźć tekst niedzielnej Ewangelii wraz z krótkim rozważaniem. Jest to inicjatywa Biblijnego Kręgu Młodych, którzy spotykając się na cotygodniowym rozważaniu Słowa Bożego, postanowili dzielić się owocami tych spotkań. Ufamy, że stanie się to pomocą i zachętą do głębszego przeżywania niedzielnej liturgii oraz życia Słowem Bożym na co dzień.

10 maja 2012 roku nasze spotkanie ze Słowem Bożym było wyjątkowe. W rozważaniu i studiowaniu fragmentów Biblii pomagał nam tym razem ks. dr Krzysztof Napora SCJ – wykładowca Pisma Świętego w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach, zaproszony do udziału w naszym kręgu biblijnym przez ks. Piotra. Jak co tydzień analizowaliśmy czytania, psalmy i ewangelię z najbliższej niedzieli.

Liturgia Słowa na VI niedzielę wielkanocną bieżącego roku liturgicznego w szczególny sposób wzywa nas do miłości bliźniego. Słowa skierowane do nas przez Jezusa zachęcają do „trwania w miłości” poprzez zachowywanie Jego przykazań. Chrystus nazywa nas swoimi przyjaciółmi, a jednocześnie przypomina, że to On nas wybrał i przeznaczył na to, abyśmy „szli i owoc przynosili”. Uczy nas, że szczytem miłości jest „oddanie życia” za swoich przyjaciół. Przywraca także nadzieję zapewniając, że Bóg da nam wszystko, o cokolwiek Go poprosimy.

Czytaj więcej...

 

Wzorem wydarzeń z poprzednich lat została zorganizowana Droga krzyżowa ulicami Płaszowa, która odbyła się 1. kwietnia w Niedzielę Palmową.

 W role Szymona z Cyreny, św. Weroniki oraz Jezusa i Maryi wcieliła się młodzież z naszej parafii. Spod kościoła parafialnego wyruszyliśmy o godzinie 20:00, by po kilkudziesięciu minutach zakończyć naszą drogę krzyżową w kaplicy pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej przy ul. Lipskiej. Rozważania dotyczyły życia codziennego i skłoniły zebranych wiernych do refleksji. W atmosferze chłodnego wieczoru pochyliliśmy się nad cierpiącym Chrystusem, by przygotować się na nadchodzące święta Wielkanocne.

Czytaj więcej...

Nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa

Z Komentarza świętego Hieronima, kapłana, do Księgi proroka Izajasza (nr 1-2).

Spełniam to, co mi zostało polecone, posłuszny przykazaniu Chrystusa mówiącego: "Badajcie Pisma" oraz: "Szukajcie, a znajdziecie"; bo nie chcę usłyszeć tego, co On powiedział Żydom: "Jesteście w błędzie, nie znając Pisma ani mocy Bożej". Apostoł Paweł napisał, że Chrystus jest mocą i mądrością Bożą; otóż ten, kto nie zna Pisma, nie zna mocy i mądrości Bożej. A zatem nieznajomość Pisma jest nieznajomością Chrystusa.

Czytaj więcej...

Góra strony