1. W tym tygodniu przypada:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. Jest to dzień imienin naszego ks. Grzegorza. Będziemy modlić się za solenizanta na Mszy św. o godz. 18:00 i złożymy życzenia.
  • I środa miesiąca- w tym dniu na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o 17:30 tradycyjnie modlić będziemy się za małżeństwa i rodziny. O 18:00 Eucharystia w tej intencji.
  • I czwartek – Msza św. o powołania kapłańskie i świętość życia kapłanów o 18:00 a Eucharystii - Godzina Święta.
  • I Piątek - Msze św. wynagradzające Bożemu Sercu o godz. 7:00, 16:30 i o 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ. Zachęcamy do spowiedzi pierwszopiątkowej.
  • w sobotę – święto Narodzenia NMP
 2. Od września Msze św. i nabożeństwa w naszej parafii odprawiane są już w/g zwyczajnego porządku. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
 3. Dzieci, młodzież i rodziców zachęcamy do uczestniczenia we Mszy Świętej. Msza św. dla dzieci w każdą niedzielę o godz. 12.00, dla młodzieży o 19.30.
 4. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy próby scholii dziecięcej. Pierwsza próba o godz. 11:15 w następną niedzielę. Zapraszamy do włączenia się w scholkę te dzieci, które maja talent muzyczny… Apel do rodziców o pomoc w budowaniu naszej dziecięcej muzycznej grupy parafialnej.
 5. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby włączyć się do Służby Liturgicznej Ołtarza. Zbiórka dla aspirantów będzie w piątek o godz. 18:45.
 6. Spotkania chóru parafialnego w poniedziałki o godz. 18:45. Zapraszamy również nowe osoby, które chciałyby śpiewać w naszym chórze.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12:00 będzie miało miejsce pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych przyniesionych przez dzieci.
 8. Dzisiaj po Mszach św. zbierana jest ofiara do puszek dla dzieci z naszej parafii.
 9. W przyszłą niedzielę, II niedziela miesiąca, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na parafialne potrzeby. Jesteśmy w trakcie odnowy ściany z tyłu kościoła. W tym względzie szczególne podziękowanie dla Pana Jerzego Starczyńskiego. Natomiast wykonawca schodów wejściowych do kościoła przesunął termin realizacji inwestycji na przełom września i października. Prosimy o ofiary na te prace.
 10. W niedzielę 16 września organizujemy festyn pod hasłem „Razem w parafii”. Odbędzie się on na terenie klubu sportowego Płaszowianka. Zapraszamy parafian do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia. Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt w zakrystii. W związku z festynem szukamy też sponsorów.
 11. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: ś.p. Robert Żywczyk Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Na nadchodzące dni pracy i nauki
niech nas umacnia Nasza Płaszowska Pani.

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com