1. W dniu dzisiejszym przypada II Światowy Dzień Ubogich. Nasz parafialny zespół Caritas przeprowadzi dziś kwestę na rzecz potrzebujących po wszystkich Mszach świętych. O godz. 13:00 dzisiaj zapraszamy osoby potrzebujące pomocy na posiłek, herbatę i spotkanie. Zapraszamy też dzisiaj tych, którzy chcieliby bezpośrednio pomóc konkretnym osobom. Od grudnia planujemy organizować posiłki w każdy dzień przez dwa miesiące dla potrzebujących. Prosimy o hojność serca na ten cel, której nigdy nie brakuje w naszej wspólnocie.
  2. W tym tygodniu obchodzimy:
   • w poniedziałek – wspomnienie bł. Salomei
   • we wtorek – wspomnienie św. Rafał Kalinowskiego
   • w środę – wspomnienie Ofiarowania NMP. Będzie to również III środa miesiąca, dlatego szczególnie zapraszamy o 17:30 na Nabożeństwo do Matki Bożej Płaszowskiej małżeństwa pragnące modlić się o dar potomstwa. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. Na zakończenie Mszy św. mamy oczekujące potomstwa otrzymają indywidualne błogosławieństwo.
   • w czwartek – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Na Mszy św. o godzinie 18:00 w tym dniu nasz parafialny chór „Recto-tono” wykona śpiewy łacińskie. Dziękujemy naszemu organiście, panu Pawłowi, za grę w kościele, chórowi parafialnemu, a także młodzieży i scholi dziecięcej za ubogacanie liturgii śpiewem. Zapraszamy też chętnych, którzy mają talent do śpiewu lub grają na jakimś instrumencie do włączenia się w posługę muzyczną w naszej parafii.
  3. W czwartek 22 listopada po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Margaretki, czyli osoby modlące się za kapłanów.
  4. W Następną Niedzielę w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ponowimy Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi. Będzie to jednocześnie ostatnia niedziela Roku Liturgicznego.
  5. Osoby, które posiadają stroje dla dzieci do I Komunii Świętej z poprzednich lat, a chciałyby je odstąpić lub odsprzedać prosimy o kontakt w zakrystii.
  6. Dziękujemy za aktywny udział w zbiórce makulatury, elektrośmieci i złomu. Zebraliśmy prawie 4 tony surowców na kwotę 847 zł. Zostanie ona przekazana na stypendia szkolne dla młodzieży z Naddniestrza na Mołdawii.
  7. W dniach 24-25 listopada b.r. organizujemy autokarową pielgrzymkę do Warszawy, Niepokalanowa i Lichenia. Koszt pielgrzymki z wyżywieniem i noclegami - 300 zł. Zgłosiło się kilkanaście osób. Czekamy zatem na zgłoszenia dzisiaj do ostatniej Mszy św. wieczornej. Jeśli nie ubiera się 30 osób będziemy musieli odwołać wyjazd.
  8. W ostatnim czasie odeszli do wieczności nasi parafianie: Henryk Zembala, Bronisłąw Szymańczak i Stefania Tutak. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.
Szczęść Boże!

   
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com