1. Zapraszamy wszystkich na Msze św. roratnie odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz.7:00. Adwent to szczególny czas łaski.
  2. Dziś modlimy się i wspieramy Kościół na Wschodzie. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek. Dziś również i w następne niedziele w zakrystii można nabyć książeczkę „Ewangelia 2019” zawierającą teksty Ewangelii na każdy dzień wraz z rozważaniami.
  3. Przedstawiciele grup parafialnych - mający upoważnienie od parafii w postaci identyfikatora – roznoszą opłatki wraz z kalendarzem, listem do parafian i programem rekolekcji adwentowych. Ofiary składane przy okazji przyjęcia opłatków będą przeznaczone na dofinansowanie różnych dzieł parafialnych. Można również podejść po opłatki do zakrystii czy kancelarii. Prosimy też o zgłaszanie się osób chętnych by zanieść opłatki w rejon swojego zamieszkania.
  4. Członkowie parafialnej Caritas przed kościołem rozprowadzają świece wigilijne i kartki świąteczne i ozdoby. Poza tym do 12 grudnia (czyli do najbliższej środy) można ofiarować artykuły spożywcze – przynosząc ją do kancelarii lub do kościoła. Można złożyć dar finansowy do skarbonek z napisem „Caritas”. Wielu z was pozytywnie odpowiedziało na nasz apel, dlatego tym większa satysfakcja, że mamy w parafii tak wiele osób śpieszących z pomocą.
  5. W tym tygodniu przypada II środa miesiąca. Podjęliśmy inicjatywę duchowej troski o rodziców, którzy utracili w różnych okolicznościach swoje dzieci. Dlatego w każdą II środę miesiąca zapraszamy wszystkich na nabożeństwo do MB Płaszowskiej o 17:30 a po niej na Mszę św. w intencji rodziców dzieci utraconych.
  6. Mamy ze swoimi maluchami zapraszamy na kolejne spotkanie Matecznika w środę, 12 grudnia, na godz. 10:00 do sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Wspólne tworzenie dekoracji świątecznych”.
  7. Mężczyźni św. Józefa zapraszają na spotkanie w najbliższą środę 12 grudnia o godz. 19:00. Temat spotkania: Święta Bożego Narodzenia. Tego samego dnia, również o godz. 19:00 będzie spotkanie dla mężczyzn Studium Biblijnego na temat: Potrzeba odwagi, aby docenić to co najważniejsze.
  8. Od najbliższej soboty wieczorem będziemy przeżywać Rekolekcje Adwentowe o Słowie Bożym: „Słowo, które daje życie”, które wygłosi franciszkanin o. Archanioł Michał Borek. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się na stronie parafii. Dzisiaj przed kościołem przez parafialną Wspólnotę Szkoły Nowej Ewangelizacji rozdawany jest program rekolekcji. W rekolekcyjny poniedziałek i wtorek będzie dodatkowo Msza Święta o godz. 9:00 i 20:00 - tak by mogli w rekolekcjach uczestniczyć starsi i Ci którzy pracują do późnych godzin popołudniowych. Mamy nadzieję, że ten czas pomoże nam w odkryciu JEZUSA SŁOWA i w zakochaniu się w SŁOWIE BOŻYM.
  9. Nasza Parafia wraz z zespołem CARITAS organizuje Spotkanie Wigilijne dla osób chorych i samotnych w dniu 22 grudnia o godz. 14:00. Prosimy zgłaszać osoby chętne do zakrystii. Jest możliwość transportu.
  10. V Komisariat Policji w Krakowie informuje, że dnia 12 grudnia o godz. 18:00 br w budynku Klubu Kultury przy ul. Rybitwy 61 w Krakowie odbędzie się debata społeczna dotycząca zagrożeń lokalnych. Szczegóły w gablocie.
  11. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni. W przyszłą niedzielę ofiary składane przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.

Wszystkim Parafianom życzymy
głębokiego i owocnego przeżywania Adwentu
pod przewodnictwem Maryi.
Szczęść Boże!

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com