Od ułożenia posadzki marmurowej w naszym nowym kościele minęły już niemalże trzy miesiące. Pozorną zimową ciszę na placu budowy „zakłóciły” w środę, 19 stycznia, prace przy montażu głównych drzwi wejściowych. Ten etap budowy poprzedziło przygotowanie drewna potrzebnego do wykonania drzwi poprzez sezonowanie i suszenie. W dalszym etapie drewno zostało poddane obróbkom stolarskim, których efekt możemy już podziwiać w głównym wejściu.

Drzwi zostały wykonane z drewna dębowego, odpowiednio klejonego, aby uniknąć odkształceń wywołanych zmiennością warunków atmosferycznych. Wewnątrz zastosowano warstwę korka w celu ocieplenia. Na zewnątrz nałożono 5 warstw ochronnych lakieru uzyskując kolor wpisujący się w architekturę całości budynku kościoła. Z uwagi na wielkość i masywność konstrukcji drzwi zamontowano na specjalnych dębowych podstawach, przytwierdzając je solidnie do ścian i sufitu. Elementy metalowe – zamki, zawiasy oraz zasuwy – zostały wykonane ręcznie.

Zamontowanie drzwi wejściowych rozpoczęło kolejny etap budowy. W najbliższych tygodniach będą pojawiały się kolejne drzwi boczne, a następnie drzwi wewnętrzne przeszklone zabezpieczające wnętrze kościoła przed wiatrem.

Za wszystkie gesty życzliwości i wsparcie w budowaniu naszej świątyni składam z serca płynące podziękowanie. Bóg zapłać!

 

Ks. Sławomir Knopik SCJ
proboszcz

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com