Jak każde życie ludzkie tak i życie małżonków układa się różnie. Raz jest dobrze i chcielibyśmy śpiewać z radości, innym razem wszystko jakby zmówiło się, żeby nas pognębić. Łatwiej znieść takie "doły", kiedy mamy świadomość, że Bóg czuwa nad nami i wszystko co dzieje się jest częścią Bożego planu. Do takiej ufności potrzebna jest wiara. Jeśli zatrzymała się ona na etapie paciorka do Bozi i Aniołka Stróża to trudno będzie zrozumieć, że trudności i kłopoty, to także część Bożego planu.

Ruch Domowego Kościoła jest organizacją świeckich, która pomaga małżonkom pogłębiać wiarę. Wielu z nas należało do różnych organizacji młodzieżowych, skupionych wokół kościoła. Kiedy założyliśmy rodziny, w większości zerwaliśmy kontakty z tymi wspólnotami. RDK daję możliwość kontynuacji formacji we wspólnocie, będącej jedną z gałęzi ruchu Światło-Życie. Należą do niej małżeństwa, które wiedzą, że nie wystarczy zakopać otrzymanego talent wiary, ale pracować aby go pomnożyć.

Nasza wspólnota kładzie nacisk na dążenie do Boga razem ze współmałżonkiem. Należące do niej małżeństwa spotykają się co miesiąc w kręgach liczących od 4 do 7 rodzin.

Ważną rolę pełni kapłan, który uczestniczy zawsze w spotkaniu kręgu. Jest on naszym duchowym doradcą (moderatorem), przedstawicielem Kościoła hierarchicznego. Dba o wierność nauce Chrystusa.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: www.rdk.krakow.pl

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com