1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i czas Adwentu. Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w soboty o godz. 7:00. Kazania w czasie Rorat kierowane będą do wszystkich ze szczególnym uwzględnieniem dzieci. Prosimy, aby dzieci przychodziły na Roraty z lampionami. W zakrystii istnieje możliwość zakupienia lampionu.
 2. Dzisiaj podczas każdej Mszy św. poświęcamy opłatki wigilijne. Od poniedziałku przedstawiciele grup parafialnych - mający upoważnienie od parafii w postaci identyfikatora – będą roznosić opłatki wraz z kalendarzem, listem do parafian i programem rekolekcji adwentowych. Ofiary składane przy okazji przyjęcia opłatków będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych i wakacyjnych dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie naszej parafii.
 3. Członkowie parafialnej CARITAS rozprowadzają świece wigilijne, kartki i ozdoby świąteczne, Do środy – 13 grudnia włącznie – można także ofiarować artykuły spożywcze (żywność trwałą), przynosząc ją do kościoła. Można też złożyć dar finansowy do skarbonki z napisem „Caritas”.
 4. Dziś również Grupa Profeto rozprowadza swoje ewangelizacyjne artykuły. Dochód przeznaczony jest na wsparcie Nowej Ewangelizacji.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VII w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:45.
 6. W środę przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Z tej okazji, w tym dniu zapraszamy dzieci i młodzież zrzeszoną w grupach parafialnych na spotkanie ze św. Mikołajem po Mszy św. wieczornej w naszym kościele. Zapraszamy na to spotkanie wszystkie dzieci a ich rodziców prosimy o wcześniejsze podejście do zakrystii.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek. Godzina Święta o 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie. Po Mszy św. Margaretki zapraszają na spotkanie.
 8. W piątek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na godz. 12:00 na modlitwę w Godzinie Łaski. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18:00 poświęcimy i wręczymy medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
 9. Nasza Parafia wraz z zespołem CARITAS organizuje po raz pierwszy Spotkanie Wigilijne dla osób chorych i samotnych w dniu 16 grudnia o godz. 14:00. Prosimy zgłaszać osoby chętne do zakrystii, do 10 grudnia. Jest możliwość transportu.
 10. Organizujemy wyjazd na Jasełka do Teatru w Cieszynie w piątek 5 stycznia. Zapisy w zakrystii tylko dziś, z powodu ograniczonej ilości biletów. Cena biletu 30 zł
 11. Na terenie parafii istnieje grupa wsparcia anonimowych alkoholików „Źródło”. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o go 18:00 w domu Brata Alberta przy ul. Saskiej 9. Miting opłatkowy dla zainteresowanych osób będzie 16 grudnia o godz. 18:00.
 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka Leopolda Kędzior. Powierzmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim Parafianom życzymy głębokiego
i owocnego przeżywania Adwentu pod przewodnictwem Matki Bożej.
Szczęść Boże!

 

Góra strony