1. Zapraszamy wszystkich na Msze św. roratnie odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. Podczas rorat dzieci otrzymują obrazki i losują piękną figurę św. Józefa, który przewodzi nam w tegorocznym Adwencie.
 2. Dziś modlimy się i pomagamy materialnie Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek.
 3. Przedstawiciele grup parafialnych - mający upoważnienie od parafii w postaci identyfikatora – roznoszą opłatki wraz z kalendarzem, listem do parafian i programem rekolekcji adwentowych. Ofiary składane przy okazji przyjęcia opłatków będą przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych i wakacyjnych dzieci i młodzieży zaangażowanych w życie naszej parafii.
 4. Członkowie parafialnej Caritas rozprowadzają świece wigilijne i kartki świąteczne. Poza tym do 13 grudnia można ofiarować artykuły spożywcze – żywność trwałą, przynosząc ją do kancelarii lub do kościoła. Można złożyć dar finansowy do skarbonek z napisem „Caritas”.
 5. W tym tygodniu przypada II środa miesiąca. Podjęliśmy inicjatywę duchowej troski o rodziców, którzy utracili w różnych okolicznościach swoje dzieci. Dlatego w każdą II środę miesiąca zapraszamy wszystkich na nabożeństwo do MB Płaszowskiej o 17:30 a po niej na Mszę św. w intencji rodziców dzieci utraconych.
 6. Mamy ze swoimi maluchami zapraszamy na kolejne spotkanie Matecznika w środę, 13 grudnia, na godz. 15:30 do sali duszpasterskiej. Temat spotkania: „Wspólne robienie ozdób świątecznych”
 7. W najbliższą sobotę rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Artur Sepioło – Dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji z Gliwic. Będzie to mocny czas doświadczenia Miłości Bożej. Program rekolekcji jest podawany przez osoby roznoszące opłatki, na stronie internetowej parafii oraz w gablotach. Serdecznie zapraszamy.
 8. Zwracamy się z prośbą do osób muzycznie utalentowanych, które chciałyby wokalnie lub instrumentalnie posługiwać w czasie najbliższych rekolekcji – próba będzie we wtorek o godz. 20:00 w sali parafialnej.
 9. Zapraszamy na nasze spotkanie Mężczyzn Św. Józefa w najbliższą środę miesiąca 13 grudnia Spotykamy się na Mszą św. o godz. 18:00, po Mszy św. spotkanie formacyjne: Mężczyzna w autorytecie - św. Józef.
 10. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędzie się w czwartek 16 grudnia o godz. 18:45. Jeśli to możliwe – zapraszamy i mamę i tatę. Dla dzieci podczas spotkania rodziców będzie zapewniona opieka.
 11. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za wszelkie ofiary na utrzymanie naszej świątyni.
  Można przesyłać ofiary również na konto parafialne. Dzisiejsza Taca „Dar serca” przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z wstępną inwentaryzacją kościoła. W przyszła niedzielę ofiary składane przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Witold Rypalski. Prośmy dla niego o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Wszystkim Parafianom życzymy głębokiego
i owocnego przeżywania Adwentu pod przewodnictwem Maryi.
Szczęść Boże!

 

Góra strony