1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie św. Antoniego, opata
  • w piątek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
 2. Dziękujemy dzieciom, całym rodzinom i pojedynczym osobom za kolędowanie misyjne w zeszłą niedzielę. Duch w narodzie jest… W dwie godziny udało się zebrać ponad 1800 zł na budowę przedszkola w Zambii. Wielu czekało na kolędników ale ograniczenia czasowe nie pozwoliły na dotarcie do wszystkich, dlatego można złożyć ofiarę na misje do puszki, przy wyjściu z kościoła.
 3. Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej w środę o godz. 17:30 a po niej w związku z III środą miesiąca Msza św. o dar potomstwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 4. Trwają odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii – będące okazją do wspólnej modlitwy i udzielania błogosławieństwa. Osoby, które nie miały możliwości przyjęcia kapłana w wyznaczonym czasie prosimy o kontakt w celu ustalenia wizyty duszpasterskiej w innym terminie. Wodę święconą na kolędę można zabierać z kościoła. Plan kolędy jest dostępny na stronie internetowej i w gablocie.
 5. Przez cały okres kolędy kancelaria parafialna czynna jest w soboty w godz. 8:00 – 9:30. W sprawach ważnych można podejść po Mszach św. porannych.
 6. W niedzielę 28 stycznia (w godzinach 14:00-15:45) organizujemy przegląd kolęd w naszej parafii po hasłem: „Płaszowscy parafianie czują kolędowanie”. Zapraszamy do zgłaszania się rodzin i indywidualnych artystów. Ilość występów ograniczona dlatego trzeba się pośpieszyć ze zgłoszeniem. Przewidziane są nagrody i propozycje dalszego rozwijania talentów. Bliższe informacje u ks. Zenona i ks. Dariusza.
 7. Małżeństwa z ruchu Eguipes Notre-Dame zapraszają na bezalkoholowy bal karnawałowy, który odbędzie się 10 lutego w klubie sportowym PŁASZOWIANKA. Zapisy oraz szczegółowe informacje w zakrystii.
 8. Zachęcamy do przekazywania 1% z naszych rozliczeń podatkowych na rehabilitację naszej chorej parafianki p. Bożeny Puła. Ze stolika z gazetami można zabrać karteczkę z odpowiednimi danymi fundacji.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli,
wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

 

Góra strony