1. Dzisiaj w godzinach od 14:00 do 15:45 organizujemy przegląd kolęd w naszej parafii pod hasłem: „Płaszowscy parafianie czują kolędowanie”. Zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania. W ramach tego wydarzenia odbędzie się zbiórka na rzecz podopiecznych fundacji HCPT - Polska. Celem fundacji jest wyjazd osób niepełnosprawnych z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Łanowej, a także dzieci będących pod opieką Wydziału Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Prokocimiu do Lourdes podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych.
 2. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne na godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • w czwartek Msza św. o powołania kapłańskie. Po Mszy św. spotkanie Margaretek.
  • w piątek – Msze św. wynagradzające Bożemu Sercu. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ. Również w piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej gromnicznej) będące zarazem Dniem Życia Konsekrowanego. W tym dniu przynosimy do kościoła świece. Taca przeznaczona będzie na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi rano o godz. 7:00 i nabożeństwo Pięciu pierwszych Sobót miesiąca. Wieczorem o godz. 19:30 nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 4. We wtorek 30 stycznia o godz. 19:00 w kościele rozpoczniemy Źródła Wiary. Przez siedem kolejnych wtorków będziemy słuchać Słowa Bożego, i świadectw wiary oraz modlić się o doświadczenie Bożej Obecności i mocy. Zapraszamy wszystkich (bez względu na wiek), którzy chcą umocnić i pogłębić relację z Panem Bogiem a może rozpocząć ją zupełnie od nowa.
 5. >W dniach 9-11 lutego dla dzieci w wieku od 6 do 12 roku życia organizujemy wyjazd do Cieszyna na rekolekcje SKRZYDAŁA. Rekolekcje poprzez zabawę i doświadczenie wspólnoty pozwolą każdemu dziecku doświadczyć osobistego spotkania z Jezusem oraz troskliwej opieki Boga, który posyła nam Anioła Stróża. Koszt ok. 150 zł. Szczegóły w zakrystii.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00 zmianka tajemnic różańcowych Zapraszamy także osoby, które chcą dołączyć do Róż Żywego Różańca.
 7. Zapraszamy na pielgrzymkę lotniczą do Santiago de Compostella połączoną z przejściem pieszo 100 km szlakiem św. Jakuba. Pielgrzymka odbędzie się we wrześniu. Zapisy w zakrystii do końca lutego. Ilość miejsc ograniczona.
 8. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasi parafianie: ś.p. Stefan Krystian, Maria Kraj i Eugeniusz Stysło. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Wszystkim życzymy wielu łask Bożych
na każdy dzień nowego tygodnia
oraz opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

Góra strony