1. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim uczestnikom festynu z zeszłej niedzieli. Dzięki ofiarności parafian, którzy włączyli się czynnie w to wydarzenie koszty okazały się minimalne a pożytek duchowy w postaci wspólnego spotkania nieoceniony. Dziękujemy również zarządowi Klubu Sportowego Paszowianka za udostępnienie obiektu i dobrą współpracę.
 2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Matce Bożej. W poniedziałek zapraszamy na pierwsze Nabożeństwo majowe o godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
  • w środę – wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła. Jest to I środa miesiąca z Nowenną do Pani Płaszowskiej o godz. 17:30 w szczególnej intencji za rodziny. O 18:00 Eucharystia za małżeństwa i rodziny naszej parafii.
  • w czwartek – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00.
  • w piątek – święto św. Floriana, patrona miasta Krakowa
  • w sobotę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka
 4. W tym tygodniu przypada także I czwartek, I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca:
  • w czwartek – Msza św. o powołania kapłańskie o godz. 18:00. Po Mszy św. spotkanie Margaretek.
  • w piątek ‒ Msze św. wynagradzające Bożemu Sercu o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ. W piątek (4 maja) dyspensa od ks. Arcybiskupa na terenie naszej archidiecezji od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00 i nabożeństwo Pięciu pierwszych Sobót miesiąca, o które prosiła Maryja w Fatimie. Wieczorem o godz. 19:30 nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  • Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą nied
  • zielę po Mszy św. o godz. 7:00.
 5. Zachęcamy do Akcji honorowego oddawania krwi 6 maja w godz. 9:00-14:00 przy parafii M. B. Fatimskiej na Małym Płaszowie.
 6. I Komunia Święta w naszej parafii będzie miała miejsce 13 maja (niedziela) na Msza św. o godz. 10:00 i 12:00. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się 20 maja(niedziela) o godz. 12:00, natomiast Bierzmowanie 28 maja (poniedziałek) o godz. 18:00
 7. W sobotę 5 maja w naszej parafii przypada 27-rocznica koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa. Mszę św. dziękczynną za łaski otrzymane za wstawiennictwem naszej Płaszowskiej Pani odprawimy w przyszłą niedzielę o godz. 10:30.
 • Wszystkim Parafianom życzymy
  wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego i opieki Matki Bożej
  na każdy dzień nowego tygodnia.
  Szczęść Boże!

 

Góra strony