1. W naszej parafii przeżywamy 27-rocznicę koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10:30 (będziemy dziękować, dziękowaliśmy) za łaski otrzymane za wstawiennictwem naszej Pani. Na stronie internetowej naszej parafii można przeczytać o licznych cudach związanych z Matką Bożą Płaszowską.
 2. Trwa miesiąc Maj, szczególnie poświęcony Maryi. Zapraszamy wszystkich rodzinnie i indywidualnie na Nabożeństwa Majowe każdego dnia o godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne dni krzyżowe). Zachęcamy do modlitwy w tej intencji podczas Mszy św. i nabożeństw majowych.
  • we wtorek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
  • W II środę miesiąca podczas Nabożeństwa majowego będziemy modlić się za rodziców dzieci utraconych a o godz. 18:00 Eucharystia w ich intencji.
  • W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Fatimy. W parafii przy ul. Mały Płaszów rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich i odpust. Również w przyszłą niedzielę o godz. 9:00 procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.
 4. W przyszłą niedzielę 13 maja przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w czasie Mszy świętych o godz. 10:00 i 12:00. Próby przed I Komunią Świętą w wyznaczonych terminach. Sakrament Pokuty dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w sobotę o godz. 8:00 Zachęcamy do spowiedzi także pozostałych członków rodzin tych dzieci. Przypominamy, że możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty jest każdego dnia, pół godziny przed Mszą św.
 5. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami w najbliższą środę 9 maja na godz. 15:30 na kolejne spotkanie Matecznika. Temat spotkania: „Zabawy inspirowane metodą Montessori”.
 6. Duszpasterstwo Nauczycieli z Bełchatowa organizuje wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny na trasie Litwa-Łotwa-Estonia w dniach 12-20 sierpnia. Są wolne miejsca. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.
 7. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbony w kościele i przekazywane drogą bankową. W przyszłą niedzielę taca „Dar serca” przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.

Niech Chrystus Zmartwychwstały umacnia nas swym błogosławieństwem
przez wstawiennictwo naszej Płaszowskiej Pani.
Szczęść Boże!

Góra strony