1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Do najbliższego czwartku włącznie zapraszamy wszystkich na procesje eucharystyczne połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30. Zapraszamy dzieci, które przeżywały w tym roku I Komunię św. i Rocznicę Komunii Św. w białych strojach. Zapraszamy także młodsze dzieci do sypania kwiatków. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało.
 2. W tym tygodniu przypada:
  • I środa miesiąca – Modlimy się w tym dniu za małżeństwa i rodziny naszej parafii przed Płaszowską Panią i na Mszy św. o godz. 18:00
  • I czwartek miesiąca – o godz. 18:00 Eucharystia o nowe powołania i świętość życia Kapłanów. Po Mszy św. wieczornej Godzina Święta prowadzona przez SWŚ.
 3. W najbliższy piątek 10 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego serca Pana Jezusa a Odpust parafialny w niedzielę po tej Uroczystości. W przygotowaniu do tych wydarzeń pomoże nam Triduum Nieustannej Modlitwy (Trzy Dni Nieustannej Modlitwy) przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwę Nieustanną rozpoczniemy we wtorek 5 czerwca po Mszy św. porannej i zakończymy w piątek rano. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do godzinnych adoracji przez te dni i noce. Oczywiście przez cały czas trwania tej modlitwy można przychodzić na adorację w dowolnym czasie.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta Eucharystia zostanie odprawiona o godz. 12:00. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. Piotr Chmielecki SCJ. W tym dniu taca „Dar Serca” będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.
 5. Kandydaci do bierzmowania z klas VII mają swoje spotkania w poniedziałek, wtorek i środę o 18:45
 6. W sobotę 9 czerwca Pielgrzymka Apostolatu Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegóły na plakacie. Natomiast spotkanie Margaretek 14 czerwca po Mszy św. wieczornej.
 7. W sobotę 23 czerwca (Dzień Ojca) na Jasnej Górze będzie miało miejsce Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie. Organizujemy wyjazd na to dedykowane mężczyznom wydarzenie. Zapisy w zakrystii. Szczegóły u ks. Michała.
 8. W sobotę 23 czerwca organizujemy Pielgrzymkę do Kalisza, do św. Józefa. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Zapraszamy młodzież po II klasie gimnazjum do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie k. Lublina, w dniach 25-30 czerwca. Koszt 280 zł. Zapisy w zakrystii i u ks. Dariusza.
 10. Wczoraj odszedł do wieczności Pan Adam Ligęza nasz parafianin. Jego uczynność przez pracę na rzecz parafii chcemy docenić przez pamięć w modlitwie. Szczegóły odnośnie pogrzebu podamy w najbliższym czasie. Pomódlmy się za ś.p. Adama…

Niech Serce Jezusa, pełne dobroci i miłości,
wszystkim nam błogosławi. Szczęść Boże.

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com