1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • w środę – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski
  • w piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
  • w sobotę – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
 2. Spotkania kandydatów do bierzmowania razem z rodzicami odbędą się w następujących terminach:
  • kl. VIII szkoły podstawowej: w poniedziałek: 16. września o godz. 19:00;
  • kl. VII szkoły podstawowej: w środę: 18. września o godz. 19:00. Spotykamy się w kościele.
 3. We wtorek 17 września rozpoczynamy w naszej parafii rok formacyjny Szkoły Nowej Ewangelizacji. W tym dniu o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. O 19:00 spotkanie w auli Domus Mater. Homilię i nauczanie w tym dniu wygłosi ks. Artur Sepioło z Gliwic. Spotkania wspólnoty odbywają się w każdy wtorek o godz. 19:00, może uczestniczyć w nich każdy.
 4. W tym tygodniu w III środę miesiąca modlimy się o dar potomstwa – o godz. 17:30 zapraszamy małżeństwa na nowennę do Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa oraz na Mszę św. o 18:00 w ich intencji. Po Mszy św. błogosławieństwo indywidualne małżeństw pragnących potomstwa. Również w środę o godz. 19:00 odbędzie się w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 5. Zapraszamy Panie na ćwiczenia pilates w poniedziałki i środy o godz. 20:00.
 6. W czwartek 19 września o godz. 18:00 na Mszę św. i spotkanie zapraszamy Pielgrzymów II Sercańskiej Płaszowskiej Pielgrzymki rowerowej na Jasną Górę.
 7. W piątek 20 września osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Rzymu zapraszamy na Mszę św. o godz. 15:00 na Małym Płaszowie.
 8. Zapraszamy młodzież szkół średnich i studentów do aktywnego wypoczynku. Organizujemy wyjście na Babią Górę w sobotę 21. września. Szczegóły i zapisy u ks. Dariusza Lewczaka.
 9. Próby scholii dziecięcej w piątki o 17:00 i w niedziele o 11:15 a młodzieżowego zespołu muzycznego w niedziele o 18:00. Zapraszamy stałych uczestników i nowe osoby.
 10. W dniach 25 - 27 października zapraszamy na kurs Nowe Życie. Jest to forma weekendowych rekolekcji, Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej naszej parafii w zakładce SNE.
 11. W ostatnim czasie odszedł do wieczności nasz parafianin ś.p. Jerzy Greguła. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
a na nadchodzący tydzień obfitości łask Bożych
i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.