Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2021-08-29 22. Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 zapraszamy na koncert Pieśni Maryjnych w klasycznym wykonaniu profesjonalnych muzyków. Po koncercie będzie można złożyć ofiarę na dzieła naszego maryjnego Sanktuarium.
 2. Witamy w naszej wspólnocie diakona Władysława Czujko z naszego Seminarium w Stadnikach, który będzie u nas przez cały miesiąc na praktyce duszpasterskiej.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • I środa miesiąca - w tym dniu na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o 1730 modlić będziemy się za małżeństwa i rodziny naszej parafii. O 1800 Eucharystia w tej intencji. Po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
  • I czwartek –O godz. 1800 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość życia kapłanów. O godz. 2300 - Godzina Święta.
  • I Piątek - wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego. Msze św. wynagradzające Bożemu Sercu o godz. 700, 1630 i o 1800. Odwiedziny chorych od godz. 800. Zachęcamy do spowiedzi pierwszo-piątkowej. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ.
  • I sobota – Msza św. o godz. 700 ku czci Niepokalanego Serca Maryi a po niej nabożeństwo „Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca”.
 4. W najbliższy czwartek o godz. 1900 spotkanie rady parafialnej.
 5. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy próby scholii dziecięcej (chłopców i dziewcząt). Pierwsza próba o godz. 1115 w następną niedzielę.Zapraszamy do włączenia się w scholkę te dzieci, które mają talent muzyczny…
 6. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 1200 będziemy modlić się o szczęśliwy nowy rok szkolny dla uczniów z naszej parafii. Również wtedy będzie miało miejsce pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych przyniesionych przez dzieci.
 7. Na prośbę Caritas Polska w przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka  do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym.
 8. Intencje, które nasi pielgrzymi zawiozą do Częstochowy 12 września można zapisywać na kartkach po chórem.
 9. Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w przyszłą niedzielę. Msza św. o godz. 11.00 przy ołtarzu intencji małżeństw i rodzin naszej archidiecezji.
 10. Świetlica Płaszczyka ma już 10 lat. Z tej okazji zapraszamy byłych i obecnych wychowanków na Mszę św. dziękczynną w poniedziałek 6 września o godz. 1800, a po Mszy św. spotkanie przy herbatce.
 11. Zapraszamy mężczyzn i młodzieńców z naszej parafii na jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę 18 września br. Jest to wyjątkowe spotkanie mężczyzn z całej Polski. Szczegóły i zapisy na  naszej stronie internetowej oraz w zakrystii.
 12. Rocznica IKomunii św. dla uczniów z klas V przewidziana jest na 19 września. Bliższe informacje u ks. Szczepana.
 13. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej.

Na nadchodzące dni pracy i nauki niech nas umacnia Boże Błogosławieństwo
i Nasza Płaszowska Pani.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa