Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2021-09-26 26. Niedziela Zwykła

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy I diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Polecamy w modlitwach młodzież naszej parafii i diecezji. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na wsparcie duszpasterstwa młodzieży.
 2. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  • we wtorek - wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • w środę – Święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 17:30 podczas nabożeństwa do M.B. Płaszowskiej modlić się będziemy o wiarę.
  • w czwartek przed I piątkiem miesiąca – wspomnienie św. Hieronima, kapłan i doktora Kościoła. O godz. 23:00 Godzina Święta.
  • I piątek ‒ wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Msze św. wynagradzające Jezusowemu Sercu o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Spowiedź święta pół godziny przed każdą Mszą św. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ.
  • I sobota - Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. Po Mszy św. Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, o które prosiła Maryja w FATIMIE.
  • W środę o godz. 10:00 kolejne spotkanie Matecznika. Temat: „Jak rozmawiać z dziećmi o Bogu?”.
 3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII wraz z rodzicami odbędzie się we wtorek o godz. 19:00, zaś kandydatów z klas VIII z rodzicami w środę o godz. 19:00.
 4. W najbliższy piątek rozpoczynamy miesiąc październik. Zapraszamy na wspólne Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:15. Podczas różańca modlić się będziemy w intencjach Ojca św., o ustanie epidemii i za naszą Ojczyznę. Zapraszamy na różaniec starszych i młodych: szczególnie dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię Świętą i te, które się do niej przygotowują wraz rodzicami. Dzieci, które będą regularnie uczestniczyć w różańcu otrzymają specjalne koperty i listy od Maryi na każdy dzień października.
 5. W niedzielę 10 października przeżywać będziemy Odpust parafialny ku czci Matki Błogosławionego Macierzyństwa. Będzie to II rocznica od ogłoszenia naszego Kościoła Diecezjalnym Sanktuarium Błogosławionego Macierzyństwa. Ks. Proboszcz bardzo prosi, by zgłaszały się osoby indywidualne lub też małżeństwa, które w otrzymały jakąś szczególną łaskę (jakiś szczególny dar), np. dar potomstwa, czy uzdrowienia za pośrednictwem naszej Matki Płaszowskiej.
 6. Polecamy filmy w kinach: o Kardynale Wyszyńskim i o Objawieniach w Fatimie.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy Bożego Błogosławieństwa
i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa