Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2021-10-03 27. Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Ponieważ św. Franciszek jest patronem przyrody i zwierząt dlatego we wtorek o godz. 16:00 przed kościołem Błogosławieństwo zwierząt (koty, pieski itp.)
  • we wtorek - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
  • w środę – z racji I środy miesiąca, podczas różańca, modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej parafii. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
  • I czwartek miesiąca – w tym dniu wspomnienie NMP Różańcowej. Msza św. o powołania kapłańskie i świętość kapłanów o godz. 18:00. O godz. 23:00 Godzina Święta.
  • w sobotę - wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Wieczorem w sobotę o 19:30 Msza św. o uzdrowienie za wstawiennictwem MB Płaszowskiej.
 2. Zapraszamy do udziału we wspólnych Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane każdego dnia w naszej parafii o godz. 17:15 . W sobotę 9 października modlitwę różańcową odprawimy w naszym ogrodzie klasztornym o godz. 17:00. Będzie to I różaniec ku chwale MB Płaszowskiej w przeddzień jej święta. Na różaniec przynieśmy świece zabezpieczone przed spadającym woskiem.
 3. W środę o godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII w kościele.
 4. W piątek 8 października od godz. 9:30 do 16:00 w Auli Domus Mater zapraszamy Parafian na sympozjum o duchowości Serca Bożego. W sobotę 9 października, pielgrzymka Księży Sercanów do MB Płaszowskiej. W tym dniu od godz. 9:30 do 12:00 dalsza część sympozjum o duchowości sercańskiej w Domus Mater. Zapraszamy czcicieli Serca Jezusowego również na drugi dzień sympozjum, a o godz. 12:00 na Mszę św. w naszym Sanktuarium.
 5. W przyszłą niedzielę, 10 października, przeżywać będziemy Odpust parafialny ku czci Matki Błogosławionego Macierzyństwa. Będzie to II rocznica od ogłoszenia naszego Kościoła Diecezjalnym Sanktuarium Błogosławionego Macierzyństwa. Słowo Boże głosił będzie ks. Sławomir Kamiński, sercanin. W tym dniu po każdej Mszy św. będą poświęcane różańce nadziei MB Płaszowskiej. Będą też poświęcone nowe ikony naszej Maryi. Po południu w przyszłą niedzielę od godz. 14:00 zapraszamy na Festyn parafialny. W programie: wyśmienite posiłki i dużo zabawy. Między innymi: pióropusze i barwy indiańskie, , szukanie skarbów itp. Będą też cenne nagrody w zabawie fantowej. Prosimy darczyńców o ciasto, owoce itp. Jednym słowem zapraszamy na dużo radości.
 6. W przyszłą niedzielę przypada również XXI Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Natomiast ofiary na tacę „Dar Serca” z racji II niedzieli przeznaczone będą na parafialne inwestycje. Została zrealizowana inwestycja w postaci nowego monitoringu w kościele i na zewnątrz. Koszt: 16 000 Zł.
 7. Dziś pod kościołem, przedstawiciele Rady Dzielnicy XIII rozdają karty do głosowania w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. W przyszłą niedzielę będzie można oddać głos w punkcie stacjonarnym po każdej Mszy Świętej. Zachęcamy was drodzy do głosowana, gdyż ma ona wpływ na nasze najbliższe otoczenie.
 8. W ostatnim odeszły do wieczności: ś.p Henryka Czekaj i Anna Chilicka. Prośmy dla nich o radość wieczną.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa