Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Gdy milkną dzwony - Wielki Czwartek

Jedyna tego dnia Eucharystia w kościele parafialnym Msza Wieczerzy Pańskiej stanowi początek Triduum Paschalnego. Tej uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. Grzegorz Piątek SCJ - przełożony wspólnoty zakonnej. Podczas pieśni „Chwała na wysokości Bogu" zabrzmiały wszystkie dzwony w kościele. Wtedy też byliśmy świadkami niezwykłej, jak na ten pochmurny wieczór iluminacji: spomiędzy chmur przebił się silny promień zachodzącego słońca, który mocno oświetlił wnętrze kościoła. Od tego czasu, aż do Wigilii Paschalnej dzwony milkną. W kościele będzie słychać tylko kołatki.

Dziś przede wszystkim dziękowaliśmy Chrystusowi za dar Eucharystii i związane z nim ustanowienie sakramentu kapłaństwa. W szczególny sposób uczciliśmy to święto przez przyjęcie Komunii pod dwiema postaciami. Księżom zaś podziękowaliśmy za ich trud składając życzenia i wręczając kwiaty.

Nabożeństwo zakończyło się przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji. Pozostanie tam na pamiątkę uwięzienia Chrystusa po ostatniej wieczerzy. 

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa