Pierwszego czerwca 2010 roku odbyło się ostatnie spotkanie RSMu z ks. Michałem, który kończy pracę w naszej parafii. Ksiądz odprawił mszę świętą, oddając ją za wszystkich młodych Płaszowa. Wielu z nas nie hamowało wzruszenia, zdając sobie sprawę, że jest już to ostatnie nasze spotkanie w takim gronie, z tym Moderatorem, który również nie ukrywał, że "żal odjeżdżać".

 

Podczas kazania ks. Michał podsumował cały rok naszych spotkań. Uświadomił nas, jak powinien zachowywać się chrześcijanin. Porównał go do dziecka i do męczennika. Powiedział, że każdy katolik powinien patrzeć na świat oczami dziecka, lecz gdy przyjdzie odpowiedni moment powinien stać się „męczennikiem” i obronić swoją wiarę. Przypomniał również wszystkim, po co się gromadzimy na tych spotkaniach. Poradził, co robić, by dalej walczyć o żywego Boga. Zawarł w tym kazaniu zdania, które do każdego w jakiś sposób dotarły. Jego słowa dotknęły naszych serc. 

Na końcu mszy Ksiądz każdego z osobna pobłogosławił. Później wszyscy stanęliśmy przed ołtarzem i uwieczniliśmy tegoroczny skład naszej formacji, po czym, już w salce przystąpiliśmy do posiadówki, podczas której wspominaliśmy cały rok. Wszystko skończyło się ok. godziny 22. [Moś]

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com