W liturgii zaczyna się Triduum Paschalne. Pierwszym z tych świętych dni jest Wielki Czwartek, w którym przypada wspomnienie ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Jest zatem szczególna okazja do wyrażania wdzięczności Panu Jezusowi za ustanowione w tym dniu sakramenty i Jego nieustanną obecność w Eucharystii.
Do południa księża i młodzież uczestniczyli w katedrze we Mszy św. Krzyżma Świętego. Celebracji tej przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz metropolita krakowski. W czasie tej Eucharystii księża odnowili przyrzeczenia kapłańskie, które złożyli przy święceniach. Poświęcone zostały także Oleje: katechumenów, chorych i krzyżma świętego.
{galeria}wczw09{/galeria}Wieczorem w naszym parafialnym wieczerniku sprawowana była Msza Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczył ks. Zbigniew Zagórski SCJ - rektor Domu Macierzystego w Krakowie on również wygłosił słowo Boże. W liturgii Triduum Paschalnego uczestniczyli także księża ze wspólnot płaszowskich. Po Mszy św. przeniesiono Najświętszy Sakrament do ołtarza adoracji, trwając w dalszym ciągu na modlitwie.
Warto nadmienić, że Wielki Czwartek jest także okazją do składania życzeń i wyrażenia wdzięczności kapłanom za ich posługę. Ludzie różnych stanów i zawodów mają taki szczególny dzień w ciągu roku (np. dzień nauczyciela, święto służby zdrowia itd.) Natomiast księża swoje święto obchodzą w dniu, kiedy Pan Jezus ustanowił sakrament kapłaństwa, czyli w Wielki Czwartek. Tak więc na początku Mszy Wieczerzy Pańskiej przedstawiciele Sercańskiej Wspólnoty Świeckich w imieniu całej parafii złożyli życzenia wszystkim księżom zebranym przy ołtarzu. Życzenia również złożyli przedstawiciele grup młodzieżowych działających w parafii.
Księża pragną tą drogą wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy składali im życzenia, modlili się w ich intencji i ofiarowali Komunię św.
O godz. 21:00 miała miejsce "Godzina Święta", której przewodniczył ks. dk. Dariusz Lewczak, który odbywa praktykę duszpasterską w naszej parafii. W rozważaniach przybliżył nam zmagania, jakie stały się udziałem Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym. Był to czas szczególnej modlitwy Syna Bożego nacechowanej prośbą: "Ojcze oddal ode mnie ten kielich" i dalej "nie moja lecz Twoja wola niech się stanie". Wszyscy obecni w kościele pragnęli odpowiedzieć na prośbę Pana Jezusa, trwać przy Nim i pocieszać Go.