Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Matecznik

Matecznik to grupa mam wraz z dziećmi, spotykająca się w każdą II i IV środę miesiąca o godz. 10:30 w salkach przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Plaszowie. Gdy tylko słońce świeci spotkania przenoszą się do ogrodu, znajdującego się na terenie parafii. Grupa działająca od początku 2014 roku skupia mamy, które szukają odpowiedzi na wiele pytań związanych z wiarą i wychowaniem.

Spotkania opierają się najczęściej na konkretnym temacie, który każda z nas, jeśli tylko zechce, może przygotować i zaprosić na nie jakieś ciekawe persony.

Warto zaznaczyć, że na każdym spotkaniu dzieci mogą skorzystać z maty edukacyjnej oraz trzech koszy zabawek, gier, bajek itp. Prawie zawsze na spotkaniu pojawiają się wspaniałe panie, które troszczą się o dzieci i zapewniają im dużo atrakcji, a matkom chwilę na łyk herbaty.

Jeśli Bóg posiada swą świątynie w sercu matki
to ma swą świątynie całym domu

- tą radością chcemy się dzielić niezależnie od wieku, wyznania, czy przynależności społecznej każdej kobiety - matki. Jeśli jesteś mamą, doświadczasz radości i ciężaru macierzyństwa, poszukujesz wsparcia i rozwoju lub po prostu chcesz napić się ciepłej herbaty i zjeść coś zdrowego w towarzystwie innych mam to SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Marta Malina

Z dziećmi o Panu Bogu

matecznik 2021 09 29 thm29.09. odbyło się kolejne spotkanie Matecznika. Frekwencja dopisała, wiec było gwarno i wesoło 🙂Temat „Jak rozmawiać z dziećmi o Panu Bogu” spotkał się ze sporym zainteresowaniem-poznałyśmy zdanie Księdza Jerzego i wymieniałyśmy własne doświadczenia. Ciężko było się rozstać..dobrze, że dzieci nam o tym przypomniały😉

Powakacyjne nowości Matecznika

matecznik 2021 09 15 thm15-go września po wakacyjnej przerwie wróciły spotkania Matecznika. Serdecznie witamy Ks. Jerzego - nowego pasterza odpowiedzialnego za naszą wspólnotę! Pogoda dopisała, więc mogliśmy na świeżym powietrzu cieszyć się wspólną modlitwą i rozmowami.

Pożegnaie prowadzącej

matecznik 2021 06 23 thmDzisiaj łezka kręciła mi się w oku. 6,5 roku temu trafiłam na pierwsze spotkanie Matecznika i od tego czasu byłam prawie na każdym spotkaniu. 4 lat temu koleżanka poprosił mnie o to, by przejąć po niej prowadzenie wspólnoty. Przez te 4 lata zorganizowałam 56 spotkań na żywo oraz 11 spotkań online w czasie pandemii. Przewinęło się przez Matecznik w tym czasie 30 mam. Niektóre z nich były dwa czy razy, ale są mamy z kilkuletnim stażem czy takie które wróciły do wspólnoty po pojawieniu się na świecie kolejnego dziecka.

Nabożeństwo czerwcowe

W miesiącu czerwcu kontynuujemy wspólną modlitwę w kaplicy zakonnej Domus Mater, odmawiając wspólnie Litanię do Najświętszego Serca Jezusowego. Część mam wyjechało nad morze, więc spotkanie odbyło się w mniejszym gronie.

Majówka Matecznika

Maj jest miesiącem Maryi. Matka Boża jest szczególnie bliska sercu każdej mamy, dlatego w maju ramach spotkań Matecznika jednoczymy się na wspólnej modlitwie. Kolejny raz skorzystałyśmy z gościnności i kameralności kaplicy w Domus Mater, by modlić się słowami Litanii Loretańskiej do Królowej rodzin. 

Będzie...

...nic na ten moment.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa