Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski
  • w środę – wspomnienie św. męczenników Andrzeja, Pawła i Towarzyszy
  • w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • w piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej
  • w sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio
 2. Msza św. o dar potomstwa zostanie odprawiona w najbliższą środę, o godz. 18:00. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 3. Zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkania w „Świetlicy Seniora”. Spotkania odbywają się w czwartki od godz. 16:00 w sali duszpasterskiej.
 4. Rodzicom i młodzieży gimnazjalnej oraz klas siódmych szkoły podstawowej przypominamy o obowiązku trzyletniego przygotowania do sakramentu bierzmowania w ramach katechezy parafialnej. Zapisy do poszczególnych grup miały miejsce w minionym tygodniu. Kandydatów do bierzmowania, którzy jeszcze nie zgłosili się na katechezę prosimy o indywidualny kontakt z księdzem Dariuszem.
 5. Włączmy się w akcję „Różaniec do granic”, która polega na otoczeniu modlitwą różańcową granic Polski wzdłuż granicy. Akcja odbędzie się 7 października i polega na wyjeździe na granicę naszego Państwa. Zapisy w zakrystii.
 6. Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej zapraszamy w czwartek, 21 września, na Mszę św. o godz. 18:00, a następnie na pierwsze spotkanie przed I Komunią Świętą. Msza św. i spotkania będą miały miejsce w kościołach przy ul. Saskiej i przy ul. Mały Płaszów. Każdy uczestniczy we Mszy św. i spotkaniu na terenie parafii w której mieszka.
 7. >W najbliższą niedzielę przy parafii MB Fatimskiej (Mały Płaszów) od godz. 9:00 do 14:00 organizowana będzie akcja oddawania krwi. Szczegóły w gablocie.
 8. Dzisiaj po każdej Mszy Św. zbierane są podpisy pod projektem inicjatywy ustawodawczej "zatrzymaj aborcję", który przywraca prawną ochronę życia nienarodzonym dzieciom podejrzanym o niepełnosprawność. Aby wziąć udział w akcji potrzebny jest nr PESEL.
 9. Serdecznie zapraszamy na festyn pod hasłem „Razem w Parafii”. Odbędzie się on w dniu dzisiejszym w godz. 14:30 – 17:30 w naszych ogrodach klasztornych. W ramach festynu gry i zabawy z wodzirejem, teatrzyk dla dzieci i wiele innych atrakcji. Przy wyjściu z kościoła można nabyć los na zabawę fantową – nagrody można odebrać w trakcie festynu. W razie deszczowej pogody festyn będzie miał miejsce w hali „Płaszowianki”.

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej festynowej niedzieli.
Na kolejne dni pracy i nauki niech nas umacnia Boże błogosławieństwo.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie św. Jan Chryzostoma
  • w czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w piątek – wspomnienie NMP Bolesnej
  • w sobotę – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana
 2. Spotkania kandydatów do bierzmowania odbędą się w następujących terminach:
  • w poniedziałek 11 września o godz. 18:30 spotkanie połączone z zapisami do grup dla klas III gimnazjum
  • we wtorek 12 września o godz. 18:30 spotkanie połączone z zapisami do grup dla klas II gimnazjum
  • w środę 13 września – spotkanie dla klas VII szkoły podstawowej. O godz. 18:00 Msza Św. a po niej spotkanie organizacyjne w kościele. Na to spotkanie przychodzi kandydat wraz z jednym z rodziców.
 3. Nasza parafia włącza się w akcję „Różaniec do granic”, która polega na otoczeniu modlitwą różańcową Polski wzdłuż granicy naszego Państwa. Akcja odbędzie się 7 października. Jedziemy do Skawicy koło Zawoi a stamtąd będzie przejazd do granicy. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję. Zapisy w zakrystii.
 4. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na pierwsze powakacyjne spotkanie Matecznika w najbliższą środę, o godz. 1530. Spotkanie organizacyjne jest dobrym momentem, by dołączyć do grupy. Przewidziany jest poczęstunek i pomoc w opiece nad dziećmi.
 5. W gablocie umieszczona jest prośba odnośnie dawców szpiku dla młodego Wojtka.
 6. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy Św. zbierane będą podpisy pod projektem inicjatywy ustawodawczej "zatrzymaj aborcję", który przywraca prawną ochronę życia nienarodzonym dzieciom podejrzanym o niepełnosprawność. W polskich szpitalach, w majestacie prawa co roku uśmiercanych jest z tego powodu tysiące dzieci. Aby wziąć udział w akcji podpisowej potrzebny będzie numer PESEL. Projekt oficjalnie poparła Komisja Episkopatu Polski.
 7. Również w najbliższą niedzielę organizujemy festyn pod hasłem „Razem w parafii”. Odbędzie się on w ogrodzie klasztornym w godz. 14:30 – 17:30. Zapraszamy parafian do udziału i do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia (można np. upiec ciasto na festyn). Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt w zakrystii.
 8. W wieku 81 lat zmarł ks. Adam Brzeźniak, sercanin, który w latach 1981-1987 pełnił posługę przełożonego wspólnoty Kraków-Płaszów. Mieszkał tu również przez ostatnie cztery lata. Był wieloletnim i cenionym misjonarzem krajowym i Dyrektorem Grupy Misjonarzy Krajowych. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 11 września 2017 r. o godz. 10.30 w naszym kościele parafialnym, a po niej nastąpi odprowadzenie ciała na Cmentarz Podgórski.

Na kolejne dni pracy i nauki niech nas umacnia
Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo Maryi.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w piątek – święto Narodzenia NMP
  • w sobotę – wspomnienie bł. Anieli Salawy
 2. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca:
  • w czwartek – Godzina Święta o godz. 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie i świętość kapłanów. Po Mszy św. Margaretki zapraszają na spotkanie.
 3. Od września Msze św. i nabożeństwa w naszym Sanktuarium odprawiane są już w/g następującego porządku: w niedziele Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 – dla dzieci,16:00, 18:00 i 19:30 – dla młodzieży; w dni powszednie o godz. 6:30 i 18:00 a w soboty rano o godz. 7:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi przed Mszą Św. aby móc brać pełny udział we Mszy Św.
 4. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy próby scholii dziecięcej, która będzie śpiewać na niedzielnej Mszy św. o godz. 12:00. Próby będą w piątki o godz. 17:00 i w niedziele o 11:15. Zapraszamy także dziewczynki, które chciałyby dołączyć do scholii.
 5. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby włączyć się do Służby Liturgicznej Ołtarza. Zbiórka dla aspirantów będzie w piątek o godz. 18:30. Z radością też informujemy że trzech naszych lektorów: Mikołaj Sagan, Szymon Tyranowski i Paweł Filipczyk po długiej formacji zostali ceremoniarzami. Gratulujemy w/w lektorom i ich rodzicom.
 6. Spotkania chóru parafialnego w poniedziałki o godz. 18:45. Zapraszamy również nowe osoby, które chciałyby śpiewać w naszym chórze.
 7. Spotkanie Ruchu Sercańskiej Młodzieży w piątek o godz. 19:00
 8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12:00 będzie miało miejsce pobłogosławienie tornistrów i przyborów szkolnych przyniesionych przez dzieci.
 9. Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 będzie miała miejsce w poniedziałek 4 września:
  • godz. 8:00- Klasy I-III- uroczyste rozpoczęcia w szkole, o 9:00 spotkanie w klasach a o godz. 10:00 Msza św. w naszym Sanktuarium
  • godz. 9:00 – Klasy IV – VII Msza św. w kościele a następnie przejście do szkoły na akademię i spotkania w klasach.
 10. Ksiądz Arcybiskup zaprasza w przyszłą niedzielę na Jubileuszową XXV Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 9:00 a następnie Msza św. o godz. 11:00. Dodatkowe informacje w gablocie.
 11. Dzisiaj po Mszach św. zbierana jest ofiara do puszek dla dzieci z rodzin potrzebujących, na częściowe pokrycie kosztów zakupu podręczników i przyborów szkolnych oraz dofinansowanie obiadów w szkolnej stołówce.
 12. W przyszłą niedzielę, II niedziela miesiąca, taca „Dar serca” przeznaczona będzie na parafialne potrzeby. W ostatnim czasie pięknieje mur przylegający do kościoła i dlatego włączymy się jako parafia w dofinansowanie tej inwestycji.
 13. W niedziele 17 września organizujemy festyn pod hasłem „Razem w parafii”. Odbędzie się on w ogrodzie klasztornym w godz. 14:30 – 17:30. W ramach festynu gry i zabawy z wodzirejem, teatrzyk dla dzieci i wiele innych atrakcji. Zapraszamy parafian do włączenia się w przygotowanie tego wydarzenia. Osoby chętne do pomocy prosimy o kontakt w zakrystii.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie: Helena Kubik z ul. Nowohuckiej i Piotr Doruch z ul. Ks. Turka, Andrzej Michałowski z ul. Koszykarskiej. Prośmy dla nich o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim Parafianom życzymy radosnej niedzieli.
Na nadchodzące dni pracy i nauki niech nas umacnia
Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo Maryi.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa.
  • we wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • w piątek – wspomnienie bł. Bronisławy
 2. W przyszłą niedzielę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00.
 3. Od września Msze św. i nabożeństwa w naszym Sanktuarium odprawiane będą w/g następującego porządku:
  • w niedziele Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 – dla dzieci, 18:00 i 19:30 – dla młodzieży; w dni powszednie o godz. 6:30 i 18:00 a w soboty rano o godz. 7:00
  • Nowenna do MB Płaszowskiej w każdą środę o godz. 17:30
 4. Kancelaria parafialna będzie czynna we wtorki i czwartki w godz. 16:00 - 18:00 oraz w soboty w godz. 8:00 - 10:00.
 5. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca:
  • w piątek ‒ Msze św. wynagradzające o godz. 6:30, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Przypominamy, że z I Piątkami miesiąca są związane szczególne Obietnice NSPJ. Rodziców prosimy o dopilnowanie dzieci, by w I Piątek miesiąca były w stanie łaski uświęcającej i przyjęły komunię św. wynagradzającą. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ.
  • w sobotę – rano Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. Po Mszy św. Nabożeństwo Pięciu pierwszych Sobót miesiąca, o które prosiła Maryja w FATIMIE, dla ratowania współczesnego świata. Wieczorem zapraszamy na pierwsze po wakacjach nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Początek nabożeństwa o godz. 19:30.
 6. W najbliższy piątek podczas Mszy św. o godz. 18:00 złożymy życzenia imieninowe ks. Grzegorzowi – naszemu wikariuszowi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta i do pięknych życzeń.
 7. W przyszłą niedzielę – jak czyniliśmy to od wielu lat we wrześniu – będą zbierane ofiary do puszek na pomoc dzieciom z naszej parafii w zakupie podręczników, zeszytów szkolnych a także wykupienia obiadów w szkolnej stołówce.
 8. Zapraszamy Sercańską Wspólnotę Świeckich oraz czcicieli Bożego Serca na formacyjno- pielgrzymkowy wyjazd do Lublina 9 września o godz. 6:00, powrót około 21:00. Zapisy w zakrystii.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym nagrodzony Oskarem film „Misja” na płycie DVD
 10. Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 będzie miała miejsce w przyszły poniedziałek 4 września:
  • godz. 9:00 – Msza św. dla klas IV – VII i przejście do szkoły na akademię
  • godz. 10:00- Msza św. dla klas I-III i przejście do szkoły na akademię

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X
  • we wtorek – wspomnienie NMP Królowej
  • w czwartek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła
  • w sobotę - Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej
 2. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziny DK na Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie w sobotę, 26 sierpnia. Zapisy w zakrystii do wtorku a wyjazd autokarem z parkingu przed kościołem o godz. 8:30.
 3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i książek wystawionych na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz do czytania broszurek o naszym Sanktuarium….
 4. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: Zofia Zmieniewska z ul. Myśliwskiej. Prośmy dla niej o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na trwający jeszcze czas wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi, a Matka Boża Płaszowska otacza swoją opieką.

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
  • we wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. o 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Po każdej Mszy św. błogosławimy kwiaty i zioła. Z racji uroczystości kancelaria parafialna będzie czynna w środę od. Godz. 16:00 – 17:15
  • w czwartek – święto św. Jacka, patrona archidiecezji krakowskiej
 2. W środę 16 sierpnia, o godz. 17:30 Nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej, a po niej Msza św. o dar potomstwa. Na zakończenie Mszy św. z racji III środy miesiąca wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo. Propagujmy nasze Sanktuarium Błogosławionego Macierzyństwa wszędzie tam, gdzie jesteśmy.
 3. W miesiącu sierpniu na ołtarzu św. Józefa wyłożona jest księga przyrzeczeń abstynenckich do której można wpisywać osobiste postanowienia trzeźwościowe.
 4. „Bóg zapłać” za ofiarę „dar serca” złożoną dziś na tacę, która przeznaczona jest na odnowienie muru przylegającego do kościoła.
 5. Zapraszamy dzieci i młodzież na Pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej, która będzie w sobotę 26 sierpnia.
 6. Dziękujemy tym, którzy troszczą się o czystość i wystrój naszego Sanktuarium w ostatnim czasie.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i książek znajdujących się na stoliku pod chórem. W Gościu Niedzielnym m.in.: artykuł o ciągle nieodkrytej perle św. Edycie Stein, oraz życie na Lambeduzie - czyli o losie uchodźców z Afryki. W tygodniku Niedziela ciekawy artykuł o pielgrzymowaniu i „Co wiemy o Wniebowzięciu?”.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku niech Pan nam błogosławi,
a Maryja otacza swoją opieką.
Szczęść Boże!

Strona 1 z 67

Góra strony