Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Dziś na Mszy św. o godz. 12:00 dzieci klas IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. Dziękujemy ks. Bartoszowi i katechecie Panu Rafałowi za przygotowanie dzieci do tej uroczystości. Dziękujemy także ks. Markowi, który przez pewien czas był katechetą dzieci klas IV. Zachęcamy wszystkich parafian a szczególnie dzieci do modlitwy o powrót do zdrowia dla księdza Marka.
 2. Dziś, na Mszy św. o godz. 18:00 śpiewał będzie nasz chór parafialny.
 3. Zapraszamy na Nabożeństwa majowe, odprawiane codziennie o godz. 17:30. Tych, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania Litanii Loretańskiej w rodzinach.
 4. W sobotę 27 maja podczas Mszy św. o godz. 18:00 młodzież klas trzecich gimnazjalnych otrzyma Sakrament Bierzmowania z rąk Księdza Biskupa Damiana Muskusa.
  W ramach przygotowania do tej uroczystości młodzież wraz z rodzicami uczestniczyć będzie, w czwartek i piątek we Mszy św. o godz. 18:00. Próba liturgii dla kandydatów do bierzmowania i świadków w sobotę o godz. 10:00. Spowiedź św. dla kandydatów i ich rodzin codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 5. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za przygotowanie młodzieży do Sakramentu Bierzmowania. Dziękujemy także rodzicom młodzieży za przekazywanie wiary i przykład życia, a także za złożony dar ołtarza dla naszej parafii (ornaty koloru czerwonego).
 6. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek, wtorek i środę - dni modlitw o urodzaje, za kraje głodujące oraz o zachowanie od nieszczęść i kataklizmów w ramach obchodzonych dawniej tzw. „dni krzyżowych”
  • w środę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych
  • w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera
  • w przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 7. Zapraszamy mamy z małymi dziećmi na spotkanie Matecznika w środę 24 maja, o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej. Temat spotkania „Mama piękna jak ty”.
 8. Grupa Mężczyzn św. Józefa zaprasza w najbliższą środę o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji mężczyzn z naszej parafii, a po niej wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie formacyjne do sali duszpasterskiej.
 9. W czwartek 25 maja, w salce obok kancelarii, czekał będzie na chętnych radca prawny w godz. od 16:30 do 18:30. Prosimy o wcześniejsze zapisanie się na listę dostępną w zakrystii lub w kancelarii.
 10. W najbliższy piątek przypada Dzień Matki, stąd wszystkim mamom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
 11. W sobotę 27 maja wyruszy jednodniowa, IX Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Informacje o pielgrzymce i zapisach na plakacie w gablocie.
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia i Torunia, w dniach: 16 i 17 czerwca (piątek i sobotę). Koszt pielgrzymki 200 zł. Zapisy w zakrystii.
 13. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na budowę kościoła pw. Św. Brata Alberta w Kaliszu. Kazania głosił będzie ks. Jakub Kopystyński SCJ, który jest tam wikariuszem.
 14. Informacje lokalne: Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej przy ul. Myśliwskiej zapraszają Dzieci z oddziałów zerowych oraz ich Rodziców na zajęcia z cyklu Klub Małego Żaka „Sówka Mądra Główka”. Odbędą się one w czwartek, 25 maja o godz. 17:00.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej wystawionej na stoliku.
 16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka: śp. Stanisława Stawowy z ul. Szczygla. Prośmy dla niej o wieczną radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Niech Chrystus swym błogosławieństwem
wspomaga nas w podejmowaniu codziennych obowiązków
A Maryja chroni i obdarza wieloma łaskami.
Szczęść Boże!

 

 1. Dziś w parafii naszej przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz. 10:00 i 12:00. Pozostałe Msze św. o godz. 7:00, 8:30, 16:00, 18:00 i 19:30. Dzień ten jest także okazją do wyrażania wdzięczności Bogu za dar Eucharystii przez tych, którzy już przystąpili do I Komunii św., a dziś mogą powracać do tych szczególnych wydarzeń w swoim życiu (więcej o Sakramencie Eucharystii).
 2. Od jutra dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi rodzicami i krewnymi rozpoczynają Biały Tydzień, w czasie którego będą przychodzić do kościoła w strojach komunijnych i uczestniczyć w nabożeństwie majowym o godz. 17:30, a następnie we Mszy św. o godz. 18:00.
 3. Dziękujemy ks. Bartoszowi za całoroczną katechezę i przygotowanie dzieci do I Komunii św. Dziękujemy także Dyrekcji Szkoły Podstawowej i Wychowawcom dzieci klas III za dobrą współpracę.
 4. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci klas III za przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej uroczystości, a także za złożony dar ołtarza dla naszej parafii (puszka do udzielania Komunii św.). Dziękujemy również rodzicom za aktywny udział w przygotowaniu dzieci do I Komunii św.
 5. W przyszłą niedzielę, 21 maja, na Mszy św. o godz. 12:00 dzieci klas IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla tych dzieci będzie miała miejsce w sobotę 20 maja, o godz. 9:00. Rodziców i rodziny dzieci prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty w ciągu tygodnia.
 6. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.
 7. Spotkania dla młodzieży klas II gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będą odbywały się w tym tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 1845. Więcej informacji na stronie internetowej.
 8. W środę Msza św. o dar potomstwa. Na zakończenie Mszy św. mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 9. Serdecznie dziękujemy za ofiary „Dar serca” składane dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na nasze parafialne inwestycje.
 10. W poniedziałek 15 maja zostanie otwarty sklep Wydawnictwa Księży Sercanów DEHON przy ul. Stróża Rybna 20 (naprzeciw kościoła). Będzie to sklep z artykułami religijnymi, książkami, dewocjonaliami. W imieniu Wydawnictwa Księży Sercanów serdecznie zapraszamy do odwiedzenia sklepu i zapoznania się z bogatą ofertą.
 11. Parafia Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie, (ul. Cegielniana) organizuje w sobotę 20 maja pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Dębowcu. Na trasie pielgrzymki także sanktuarium: Dzieciątka Jezus w Jodłowej, błogosławionej Karoliny Kózki w Zabawie oraz św. Stanisława w Szczepanowie. Koszt 40 zł. Więcej informacji i zapisy pod wskazanym numerem telefonu: 510 019 277.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, wystawionej na stoliku pod chórem, w której możemy znaleźć wiele interesujących artykułów, jak chociażby o pielgrzymce Papieża Franciszka do Fatimy i kanonizacji Hiacynty i Franciszka.
 13. Ogłoszenie lokalne. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Myśliwskiej 64 zapraszają w dniu 20 maja 2017 r. na festyn rodzinny "Mamo, Tato, baw się ze mną". Odbędzie się on na terenie szkoły w godzinach: 10:00 do 13:00.
 14. W minionym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Krystyna Ziętara z ul. Koszykarskiej. Prośmy dla niej o radość w niebie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Wszystkim Parafianom i Gościom a szczególnie Dzieciom
przeżywającym I Komunię św.,
życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Płaszowskiej
na każdy dzień nowego tygodnia.
Szczęść Boże!

 

 1. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W związku z tym w parafii naszej gości ks. Jacek Szczygieł SCJ – odpowiedzialny za animację powołań w Zgromadzeniu Księży Sercanów. Będziemy wspólnie prosić Chrystusa Dobrego Pasterza o dar nowych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 2. Przeżywamy maj - miesiąc poświęcony oddawaniu czci NMP. Zapraszamy na Nabożeństwo Majowe każdego dnia o godz. 17:30. Tych, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w nabożeństwach w kościele, zachęcamy do odmawiania Litanii Loretańskiej w rodzinach.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
  • w sobotę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Fatimy. W parafii przy ul. Mały Płaszów rozpoczęcie Nabożeństw Fatimskich a w niedzielę uroczystość odpustowa ku czci Fatimskiej Pani.
 4. Spotkania dla młodzieży klas I gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będą odbywały się w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku o godz. 18:30. Więcej informacji na stronie internetowej.
 5. Zapraszamy mamy z małymi dziećmi na spotkanie Matecznika w środę 10 maja, o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej.
 6. Spotkanie rodziców dzieci klas IV, w związku z rocznicą I Komunii św. w środę, 10 maja, o godz. 18:30 w kościele. Natomiast w tym tygodniu będą miały miejsce próby liturgii dla dzieci klas III, przed zbliżającą się niedzielną uroczystością.
 7. W przyszłą niedzielę 14 maja przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w czasie Mszy św. o godz. 10:00 i 12:00. Z tej racji, że nasz kościół jest bardzo mały prosimy Was drodzy Parafianie o wyrozumiałość i o ile to możliwe uczestniczenie we Mszy Św. o innej godzinie, tzn. 7:00, 8:30, 16:00, 18:00 i 19:30.
 8. Sakrament Pokuty dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców w sobotę o godz. 9:30 i 11:00. Zachęcamy do spowiedzi także pozostałych członków rodzin tych dzieci. Przypominamy, że możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty jest pół godziny przed każdą Mszą św.
 9. Ksiądz Arcybiskup zaprasza nas do udziału w Uroczystości ku czci św. Stanisława, w niedzielę 14 maja. O godz. 9:00 wyruszy procesja z wawelskiego wzgórza, następnie na Skałce zostanie odprawiona Uroczysta Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 10. W czwartek 11 maja, w salce obok kancelarii, czekał będzie na chętnych radca prawny w godz. od 16:00 do 18:00. Prosimy o wcześniejsze zapisanie się na listę dostępną w zakrystii lub w kancelarii.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia i Torunia, w dniach: 16 i 17 czerwca (piątek i sobotę). Koszt pielgrzymki 200 zł. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą 50 zł na rezerwację noclegu.
 12. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, do skarbony w kościele i przekazywane drogą bankową. W przyszłą niedzielę taca „Dar serca” przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym min.: o skuteczności leczenia niepłodności w Polsce metodą naprotechnologii.

Niech Chrystus, Dobry Pasterz,
umacnia nas swym błogosławieństwem,
aby ziarna powołania znajdowały podatny grunt
w rodzinach naszej wspólnoty parafialnej!
Szczęść Boże!

 

 1. Przeżywamy Niedzielę zwaną Biblijną. Ma ona zwrócić naszą uwagę na wartość Słowa Bożego pozostawionego w Piśmie Świętym. Niech ta Święta Księga nieustannie towarzyszy naszym rodzinom będąc pewnym przewodnikiem na drogach wiary. Przypominamy, że w parafii naszej działa Biblijny Krąg Młodych zrzeszający młodzież studiującą i pracującą. Chętnych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę poprzez lekturę Pisma Świętego, zapraszamy na spotkania w czwartki o godz. 19:15.
 2. Dziś w parafii naszej gościmy: ks. Krzysztofa Strońskiego i Pana Zygmunta Romanowskiego - artystę, który daje świadectwo wdzięczności Panu Bogu za otrzymane dary. Przed kościołem istnieje możliwość otrzymania folderu i zakupienia płyt z utworami Pana Zygmunta. Natomiast o godz. 19:00 będzie miał miejsce koncert uwielbienia - serdecznie zapraszamy.
 3. Zaczynamy maj - miesiąc poświęcony oddawaniu czci NMP. Zapraszamy dziś na pierwsze Nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Tych, którzy nie mają możliwości uczestniczenia w nabożeństwach w kościele, zachęcamy do odmawiania Litanii Loretańskiej w rodzinach.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
  • we wtorek – wspomnienie św. Atanazego
  • w środę – uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00.
  • w czwartek – święto św. Floriana, patrona miasta Krakowa
  • w piątek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka
  • w sobotę – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
 5. W tym tygodniu przypada także I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
  • w czwartek – Msza św. o powołania kapłańskie a po niej spotkanie Margaretek w sali duszpasterskiej.
  • w piątek ‒ Msze św. wynagradzające Bożemu Sercu o godz. 6:30, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ w sali duszpasterskiej.
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 6:30 a po niej różaniec. Wieczorem o godz. 19:30 nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 6. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania. Temat powołania kapłańskiego i zakonnego przybliży ks. Jacek Szczygieł (sercanin), który gościł będzie w naszej parafii.
 8. W sobotę, 6 maja w auli Domus Mater odbędzie się sympozjum pt. „Rodzina wobec wyzwań współczesnego świata”. Rozpoczęcie o godz. 10:00. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 9. W tym tygodniu przypada 26-rocznica koronacji łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Płaszowskiej. Msza św. dziękczynna za łaski otrzymane za wstawiennictwem Matki Bożej w sobotę o godz. 18:00.
 10. Również w sobotę o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. za śp. Siostrę Albertę Kaczmarek (służebniczkę dębicką), w 12-rocznicę jej śmierci. Siostra Alberta przez wiele lat bardzo ofiarnie posługiwała ludziom chorym w naszej parafii.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia i Torunia, w dniach: 16 i 17 czerwca (piątek i sobotę). Koszt pielgrzymki 200 zł. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą 50 zł na rezerwację noclegu.
 12. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych kierowanych do starszych, młodzieży i dzieci. Niech czytanie Pisma św. i dobrej lektury pomoże naszym rodzinom realizować tegoroczne hasło duszpasterskie, które brzmi: „Idźcie i głoście”.

Wszystkim Parafianom życzymy
wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego
i opieki Matki Bożej na każdy dzień nowego tygodnia.
Szczęść Boże!

 1. „Pragnę, aby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mojego. Wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego”. Niech te słowa Chrystusa będą zaproszeniem dla nas, abyśmy dziękowali za Boże Miłosierdzie. Dziś zawierzamy świat cały Bożemu Miłosierdziu. Zapraszamy także na Koronkę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:00 lub do odmówienia koronki w rodzinie. Zachęcamy również, aby w to wyjątkowe Święto nawiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Nieszpory niedzielne o godz. 17:30.
 2. Dziś przed kościołem przeprowadzana jest zbiórka do puszek jako wyraz solidarności z narodem Syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo. Jest to odpowiedź na wielokrotne wezwanie Ojca św. do pomocy ludziom dotkniętym konfliktem zbrojnym w tej części świata.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego patrona Polski
  • we wtorek – święto św. Marka, Ewangelisty
  • w sobotę – wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
 4. Spotkania dla młodzieży klas III gimnazjalnych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania będą odbywały się w tym tygodniu od poniedziałku do środy o godz. 1845. Więcej informacji na stronie internetowej.
 5. Zapraszamy mamy z małymi dziećmi na spotkanie Matecznika w środę 26 kwietnia, o godz. 15:30 w sali duszpasterskiej.
 6. Mężczyźni św. Józefa zapraszają w najbliższą środę o godz. 18:00 na Mszę św. w intencji mężczyzn z naszej parafii, a po niej wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie formacyjne do sali duszpasterskiej.
 7. W najbliższym tygodniu przypadają imieniny Ks. Marka Piwowarczyka. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Mszę św. imieninową, która zostanie odprawiona w sobotę, 29 kwietnia, o godz. 18:00. Będziemy wspólnie modlić się o potrzebne łaski dla Drogiego Solenizanta oraz o opiekę Matki Bożej Płaszowskiej.
 8. Zapraszamy młodzież gimnazjalną i licealną na Modlitewne czuwanie organizowane w parafii Księży Sercanów w Bełchatowie przez Ruch Sercańskiej Młodzieży. Odbędzie się ono w nocy z 29/30 kwietnia. Zapisy do wtorku w zakrystii.
 9. W najbliższą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii: ks. Krzysztofa Strońskiego i Zygmunta Romanowskiego - artystę, który da świadectwo wdzięczności Panu Bogu.
 10. W czwartek 27 kwietnia, w salce obok kancelarii, czekał będzie na chętnych radca prawny w godz. od 16:30 do 18:30. Prosimy o wcześniejsze zapisanie się na listę dostępną w zakrystii lub w kancelarii.
 11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia i Torunia, w dniach: 16 i 17 czerwca (piątek i sobotę). Koszt pielgrzymki 200 zł. Zapisy w zakrystii wraz z wpłatą 50 zł na rezerwację noclegu.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m. in.: płyta DVD z filmem „Zmartwychwstały”.

Niech Chrystus Zmartwychwstały, bogaty w Miłosierdzie
dodaje nam odwagi do radosnego i mężnego wyznawania wiary.
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy radosnej niedzieli.

 1. Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja! Miłość Boża ostatecznie zwyciężyła śmierć! Niech radość Wielkanocy przenika nasze serca i dodaje nam odwagi. Dzielmy się nią w gronie rodziny i tam, gdzie Chrystus będzie nas potrzebował jako świadków swojego Zmartwychwstania.
 2. Msze św. dziś o godz. 6:30, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00 i 18:00. Wieczorem Nieszporami o godz. 17:30 zakończymy Święte Triduum Paschalne.
 3. Jutro Poniedziałek, drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Jest to dzień, w którym wspieramy naszą modlitwą i ofiarą Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Msze św. jak w każdą niedzielę – nie będzie Mszy św. o godz. 19:30.
 4. Cały tydzień przeżywamy jako Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w ramach Oktawy Wielkanocy, dlatego też w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 17:30 a po niej Msza św. o dar potomstwa. Na zakończenie Mszy św. wszystkie mamy w stanie błogosławionym otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 6. Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego, stąd w tych dniach zapraszamy do kościoła na godz. 15:00 – każdego dnia odmawiana będzie koronka w ramach nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 7. Zapraszamy młodzież gimnazjalną i licealną na czuwanie modlitewne organizowane w Bełchatowie przez Ruch Sercańskiej Młodzieży. Odbędzie się ono w nocy 29/30 kwietnia. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 8. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i głębszego przeżycia Triduum Paschalnego: Księżom za wielogodzinną posługę w konfesjonale oraz różnoraki trud włożony w przygotowanie i przeżycie tych Świętych Dni. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza i tym, którzy czynnie włączali się w liturgię, młodzieży za prowadzenie Jutrzni oraz pomoc w dekoracji świątyni; Panu Kościelnemu, Panu Organiście i Chórowi Parafialnemu, harcerzom. Dziękujemy osobom które sprzątały i dekorowały nasz kościół. Dziękujemy również Wam Drodzy Parafianie i Goście za liczny udział w Liturgii Triduum Paschalnego, za świadectwo Waszej wiary.

Wszystkim parafianom i Gościom życzymy Błogosławionych Świąt Wielkanocnych.
Niech Chrystus Zmartwychwstały rozproszy nasze ludzkie zwątpieniai
niech dodaje nam odwagi do mężnego i radosnego wyznawania naszej wiary.
Radosnego Alleluja! Szczęść Boże!

 

Modlitwa przy stole wielkanocnym

 Panie Jezu Chryste zasiądź między nami, * udziel nam radości Twego Zmartwychwstania; * niech się okażemy Twoimi uczniami, * a stół niech nam będzie znakiem pojednania. * Amen

 

Strona 1 z 65

Góra strony