Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Ogłoszenia

2023-03-18 4. Niedziela Wielkiego Postu 2023

 1. W naszej parafii od dziś do środy włącznie przeżywamy Rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je o. Grzegorz Filipiuk z zakonu Ojców Kapucynów. Dziś nauczania duchowe są podczas każdej Mszy św. w porządku niedzielnym. Natomiast od jutra do środy włącznie nauczania duchowe będą podczas Mszy św. o godz. 7:00, 10:00, 18:00 i 19:30. W środę będziemy zbierać ofiary na potrzeby ewangelizacyjne O. Kapucynów.
 2. Parafialny zespół „Caritas” rozprowadza dziś baranki wielkanocne, ozdoby i palmy . Dochód przeznaczony jest dla potrzebujących. Cały czas możemy przynosić żywność trwałą oraz rzeczy toaletowe. Nie przyjmujemy używanej odzieży. Można też wesprzeć te dzieła ofiarą finansową. Chcemy przed Świętami wysłać też paczki dzieciom z domu dziecka ze Żmerynki na Ukrainie. Dobroczyńcom ostatniego czasu serdecznie dziękujemy.
 3. W najbliższą sobotę przypadają 5-te urodziny wspólnoty Serce Boga. Z tej okazji zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólne świętowanie od godziny 14:00. W programie konferencja w temacie: „Żyć w Bożej obecności”, uwielbienie z zespołem „Projekt Przebudzenie” oraz wspólna agapa. Ze względu na przygotowania w tym dniu nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 4. W tym tygodniu przypada:
  • IV środa miesiąca - na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 1730 modlić się będziemy za mężczyzn naszej parafii. O 1800 Eucharystia w ich intencji.
  • w sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na stoliku pod chórem są deklaracje przyłączenia się do duchowej adopcji dziecka, którego życie jest zagrożone. Wypełnioną deklarację należy przynieść na Mszę św. wieczorną w sobotę. W tym dniu również będziemy obchodzić I rocznicę powstania adoracji wynagradzającej za grzechy przeciw życiu. O godz. 18:00 Msza św. w tej intencji, a zaraz po niej zapraszamy na czuwanie przebłagalne, które będzie trwało do godziny 21:00 i zakończy się Apelem Jasnogórskim.
 5. Stały konfesjonał od poniedziałku do piątku w godz. od godz. 15:00 do 16:00 , z myślą o spokojnym przeżyciu Spowiedzi Sakramentalnej. Każdego dnia o godz. 17:15 zapraszamy do modlitwę różańcową o pokój na świecie (w środę o 17:00),oraz adorację każdego dnia od Mszy św. porannej do wieczornej, a z czwartku na piątek na „12 godzin nieustannej modlitwy o pokój”.
 6. Rekolekcje Oddanie 33 w poniedziałek w kaplicy zakonnej po Mszy św. o godz. 18:00. Natomiast w środę spotkanie matecznika po Mszy św. o godz. 10:00.
 7. Młodzież wraz z ks. Grzegorzem w ramach wielkopostnych uczynków miłosierdzia chce pomóc osobom chorym i starszym w przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych poprzez sprzątanie w mieszkaniu. Więcej informacji u ks. Grzegorza.
 8. Organizujemy wyjazd wakacyjny do Koszyc Małych dla dzieci wieku od 8 do 15 lat. Termin: 29 lipca – 4 sierpnia. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.
 9. Biuro turystyczne SUSTRAVEL organizuje turnus wypoczynkowy do Mrzeżyna od 29.04 – 13.05. 2023. Bliższe informacje w gablocie.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy owocnego czasu rekolekcji.
Szczęść Boże!

Strona 1 z 681

Będzie...

29-07 - 04-08
Wakacje w Koszycach


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa