Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Ogłoszenia

2022-12-04 2. Niedziela Adwentu

 1. Dziś modlimy się za Kościół na Wschodzie o wolność i pokój.
 2. Msze św. roratnie odprawiane są w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00. We wtorek 6 grudnia po Mszy św. wieczornej spotkanie ze św. Mikołajem dla scholki oraz ministrantów i aspirantów. Rodziców, którzy chcieliby, aby do ich dzieci przyszedł św. Mikołaj w kościele zapraszamy do zakrystii. Telefon do św. Mikołaja ma Pan Wojciech – nasz kościelny i ks. Proboszcz.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to jednocześnie I środa miesiąca - na nabożeństwie do naszej Pani Płaszowskiej o godz. 17:30 modlić się będziemy w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii. O 18:00 Eucharystia w ich intencji. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
  • w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu o godz. 12:00 zapraszamy na modlitwę w Godzinie Łaski.
 4. Cały czas trwa nieustanna Adoracja Najświętszego Sakramentu ofiarowana w intencji pokoju w Ukrainie i na całym świecie. W tej edycji Adoracja nieustanna trwa „od czwartku do soboty”, do końca Adwentu.
 5. Wolontariusze z naszej parafii w tym tygodniu będą przynosić do naszych domów, opłatki, kalendarze i list do parafian. Można też nabyć te rzeczy w zakrystii i w sklepiku Caritas. W zakrystii i w sklepiku są też świece jako „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 6. W liście do parafian jest deklaracja wyrażenia chęci zaproszenia duszpasterzy na kolędę. Wycięte i wypełnione zaproszenie prosimy wrzucać do skrzynki znajdującej się pod chórem do końca Adwentu. Plan kolędy zostanie podany w Święta. Zaproszenia na kolędę można również dokonać przez formularz znajdujący się na stronie internetowej nasze parafii: www.krakow.sercanie.pl/koleda-2022↗. Na stoliku koło skrzynki są również deklaracje zaproszenia na kolędę. Można je wypełnić w kościele.
 7. Od jutra o godzinie 13:00 będą wydawane posiłki dla potrzebujących. Tak będzie przez najbliższe dwa miesiące.
 8. W przyszłą sobotę 11 grudnia o godz. 18:00 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Poprowadzi je ks. Michał Krawczyk z Częstochowy. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie.
 9. Do 10 grudnia organizujemy pomoc dla wojskowych i rodzin z Chersonia na Ukrainie. Rzeczy dla dorosłych i dzieci zawieziemy do miejscowości Żmerynka w obwodzie winnickim do Pani Iriny. Ofiarowane rzeczy typu: śpiwory, odzież termiczna, rękawice, buty i żywność przynosimy do kancelarii i do kościoła (wosku już nie przynosimy). Można przesłać ofiarę na konto naszej parafii z dopiskiem: „Pomoc dla Ukrainy”. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii↗ i w gablocie.
 10. W grudniu rozpoczyna się II edycja „Pielgrzymki Wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu”. Składa się ona z trzech pielgrzymek, które będą się odbywać w niedziele: 11 grudnia 2022 roku, 15 stycznia i 12 lutego 2023 roku. Każda z nich zaczynać się będzie o godzinie 12:30 Mszą Świętą w Sanktuarium św. Józefa przy ul. Rakowickiej 18 w Krakowie. Po niej nastąpi przejście do Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa w Płaszowie, gdzie zakończy się krótkim nabożeństwem przed Najświętszym Sakramentem. Trasa wynosi ok. 5,5 km i podczas pielgrzymki obowiązuje milczenie.
 11. W zakrystii jest jeszcze książka „Ewangelia 2023”.

Wszystkim parafianom i gościom
życzymy głębokiego i owocnego przeżywania czasu Adwentu
Szczęść Boże!

Strona 1 z 666

Będzie...

06-12 18:00 - 19:00
Wizyta Św. Mikołaja

11-12 12:30 - 16:00
Pielgrzymka wynagradzająca

11-12 18:00 - 13-12 19:00
Rekolekcje adwentowe


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa