Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Beatyfikacja ks. Jana Machy

margaretki beatyfikacja21 thmW sobotę 20 listopada Margaretki i Przyjaciele wraz z ks.Jerzym Wilkiem uczestniczyli w beatyfikacji ks. Jana Machy. Uroczystość miała miejsce w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Przed Mszą Św. obejrzeliśmy przedstawienie, dzięki któremu poznaliśmy życie i śmierć przyszłego błogosławionego.

Margaretki i beatyfikacja

image000000(5) thm12 września 2021r. Margaretki i Przyjaciele przybyli na Jasną Górę, by uczestniczyć w beatyfikacji kardynała S. Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Czuliśmy niesamowitą radość, że właśnie w tym miejscu będziemy przeżywać to niezwykłe wydarzenie. Błogosławiony kard. S. Wyszyński mówił przecież "Wszystko postawiłem na Maryję i to Jasnogórską".

Margaretki znowu na pielgrzymim szlaku

W dniach 16 i 17 czerwca płaszowskie margaretki wraz z przyjaciółmi, pod duchową opieką ks. Proboszcza Bogumiła Pociaska, wyruszyły znowu na pielgrzymi szlak. Tym razem naszym celem było sanktuarium w Licheniu i Toruń.

Licheń – Polskie Lourdes, to obecnie największa świątynia w Polsce i jedna z największych na świecie. Wzniesiona została w latach 1994-2004. Ci którzy oglądali ją po raz pierwszy byli naprawdę pod dużym wrażeniem.

Góra Św. Anny

20 czerwca 2015 r. wybraliśmy się na Górę Św. Anny, gdzie znajduje się jej sanktuarium. Barokowa bazylika jest piękna, przytulna, człowiek czuje się jak w domu. Figura św.Anny przedstawia trzy postacie. Św. Anna trzyma na lewej ręce swoją córkę Najświętszą Maryję Pannę, a na prawej swojego wnuka-Pana Jezusa.

Matka Boża w trzech odsłonach

W dniu 14 czerwca 2014 r. Margaretki odwiedziły maryjne sanktuaria podhalańskie. Pierwszym punktem pielgrzymki był Ludźmierz. Obejrzeliśmy tam ciekawą historię figury Matki Bożej Ludźmierskiej, która w 1963 r.przekazała władzę biskupowi Karolowi Wojtyle, upuszczając w jego ręce swoje berło. Po Mszy Św. modliliśmy się w malowniczym ogrodzie różańcowym. Wjeżdżając do Zakopanego śpiewaliśmy hymn o krzyżu: "Tobą mury rozwalać, Tobą się osłonić. Tobie się ufnym sercem z miłością pokłonić" i wtedy naszym oczom ukazał się krzyż na Giewoncie...

Strona 1 z 3
Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa