1. W dniu dzisiejszym przypada patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Na Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się przyjęcie nowych chłopców do grona ministrantów i dziewczynek do scholii. Zapraszamy też nowe osoby do ministrantury i śpiewania w scholii.
 2. Serdecznie dziękujemy naszemu parafialnemu zespołowi Caritas za przeprowadzenie w zeszłą niedzielę zbiórki do puszek, oraz zorganizowanie spotkania z posiłkiem dla potrzebujących. Dziękujemy wam parafianie za hojność serca. Dziękujemy też grupie muzycznej (p. Tadeuszowi i Zbigniewowi) za posługę muzyczną podczas spotkania.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • IV środa miesiąca – o godz. 17:30 przed M. B. Płaszowską modlić się będziemy za mężczyzn. O 18:00 Msza św. w ich intencji, a po Eucharystii spotkanie w Sali duszpasterskiej. Temat spotkania: Mówienie prawdy w miłości.
  • w Piątek – Święto św. Andrzeja, Apostoła
  • I sobota miesiąca – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. Po Mszy św. Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Zachęcamy do tego nabożeństwa wszystkich parafian.
  • Wieczorem w sobotę Nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszego Sakramentem. Początek nabożeństwa godzinie 19:30
  • Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 7:00 w następną niedzielę
 4. Zapraszamy dzieci na zajęcia ZUMBY w poniedziałki o godz. 17:00
 5. W każdy wtorek o godz. 19:00 Wspólnota Szkoła Nowej Ewangelizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza na spotkania modlitewno – formacyjne, które odbywają się w sali duszpasterskiej. Spotkania są otwarte, może w nich uczestniczyć każdy.
 6. Zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na spotkanie matecznika w środę 28 listopada na godz. 10:00. Temat spotkania: „Czy rodzice św. Teresy mogą być wzorem dla współczesnych rodziców”.
 7. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Członkowie parafialnej CARITAS będą od następnej niedzieli rozprowadzać świece wigilijne, kartki oraz ozdoby świąteczne. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na cele charytatywne. Równocześnie do środy 12 grudnia włącznie można ofiarować artykuły spożywcze (żywność trwałą), przynosząc ją do kościoła. Można też złożyć ofiarę do skarbony dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Przygotowujemy około 100 paczek dla osób indywidualnych i rodzin o znacznej wartości. Również w szkole podstawowej nr 47 katecheci będą organizować zbiórkę żywności w poszczególnych klasach na rzecz potrzebujących. Prosimy serdecznie rodziców, których dzieci uczą się w tej szkole o włączenie się w to dzieło.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć byłego wikariusza naszej parafii ks. Jakuba Kopystyńskiego, który będzie głosił kazania i zbierał ofiary na budowę kościoła w Kaliszu.
 9. Również od przyszłej niedzieli będzie można nabyć książeczkę „Ewangelia 2019” zawierającą teksty ewangelii na każdy dzień z rozważaniami.
 10. W minionym tygodniu odszedł do wieczności ś.p. Kazimierz Ćwiertnia. Prośmy dlaNiego o wieczną radość w niebie. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

Niech Jezus Chrystus – Król Wszechświata
błogosławi nam na każdy dzień naszego życia.
Szczęść Boże!

 

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com