Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Jak nie zginąć w kołowrotku macierzyńskich uczuć?

W codziennym życiu z naszymi mniejszymi i większymi skarbami (tak, nie mamy wątpliwości, że dzieci są darami Pana Boga) towarzyszą nam przeróżne emocje: od euforii, poczucia spełnienia i szczęścia po zniechęcenie, frustrację czy złość. Wiele z nas w ciągu dnia jest zdanych tylko na siebie, gdyż mężowie spędzają w pracy wiele godzin, dlatego doceniamy pomoc w opiece nad dziećmi czy kogoś z rodziny, przyjaciół czy instytucji takich jak żłobek czy przedszkole.

Jesteśmy zgodne co do tego, że każda mama powinna znaleźć czas dla siebie, bez dzieci, by odreagować i odnaleźć wewnętrzny spokój. Może to być modlitwa, gruntowne sprzątanie, gdy mąż zabierze pociechy na dłuuuugi spacer, jazda na rowerze, czytanie książki czy zumba – cokolwiek, co lubimy robić i co nas relaksuje.

Co jednak zrobić, gdy mimo usilnych starań emocje biorą górę i wybuchamy gniewem?

Po pierwsze przyjąć z pokorą skłonność do słabości i postarać się wyciągnąć wnioski na przyszłość. Po drugie można wieczorem zrobić bilans i spisać momenty kiedy dziecko chwaliłyśmy i za co, oraz te, gdy je krytykowałyśmy. Na pewno dobrych zachowań było znacznie więcej niż złych! Potem na spokojnie przyglądnąć się złym chwilom i starać się je pomału, sukcesywnie eliminować. Po trzecie zamiast krzyczeć na dziecko można mocno klasnąć w dłonie… Można też wyjść z pokoju, policzyć od 10 do 0, by dojść do siebie oraz się pomodlić. Czasem, gdy mamy taką możliwość, wystarczy szczera rozmowa z kimś, kto nas rozumie na przykład podczas spotkania Matecznika.

Cóż, jak wiele jest mam, tak wiele różnych sposobów na radzenie sobie z trudnymi momentami. Grunt, żeby się nie zniechęcać niepowodzeniami i starać się dostrzegać pozytywne strony.


Macierzyństwo niesie ze sobą ocean radości i szczęścia, ale też morze trosk i niepokojów. Gdy zawierzymy to wszystko Bogu, ze świadomością, że On nad wszystkim czuwa, możemy spać spokojnie.
Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

X jubileusz Matecznika

X Jubileusz Marecznika
31 stycznia 2023

Spotkanie kolędowe 2024

Spotkanie kolędowe 2024
27 stycznia 2023

Wieczór kolęd z chórem Recto Tono

Wieczór kolęd z Recto Tono
14 stycznia 2023

Schola muzyczna ze Lwowa

Schola muzyczna ze Lwowa
7 stycznia 2023

Choinka pod oknem papieskim

Choinka pod oknem papieskim
16 grudnia 2023

Opłatek w świetlicy Płaszczyk

Opłatek pod "PŁaszczykiem"
28 grudnia 2023


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa