Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Wakacje z dziećmi

Gdy powiększa się rodzinka, wakacje nabierają zupełnie innego wymiaru. Nagle samochód okazuje się za mały, gdy trzeba zapakować wózek, wanienkę, stertę ciuszków oraz zabawek. Na szczęście coraz więcej noclegów oferuje dodatkowe udogodnienia dla dzieci, dzięki czemu nie trzeba wszystkiego zabierać ze sobą.Tego typu oferty można znaleźć na stronie: https://www.dzieciochatki.pl/.

Gdy podróżujemy z maluchem do 3 roku życia w wielu miejscach można liczyć na zniżki. To też dobry czas, by skorzystać z ofert biur podróży, które mają w ofercie ciekawe opcje dla rodzin z dziećmi. Należy jednak pamiętać o zabezpieczeniu wózka, ponieważ może on zostać uszkodzony podczas transportu samolotem.

Przy upałach, które w tej chwili panują, świetną opcją jest nawet nasze polskie morze. Kilka mam z Matecznika jeździ już od lat stałą ekipą nad Bałtyk, wynajmują koło siebie domek i dzieci mają cały czas zapewnione towarzystwo. Jest to wygodna opcja, bo można pilnować sobie nawzajem dzieci. Niektórzy z kolei zapewniają sobie dodatkową opiekę, zabierając za sobą dziadków na wczasy. Jeśli nie mamy takiej możliwości, warto przed wyjazdem zadbać o to, by dobrze dobrać miejsce noclegu. Przy niemowlakach przydatny jest dostęp do kuchni, by móc podgrzać jedzenie. Przy starszakach niezbędny jest plac zabaw, a najlepiej jeszcze sala zabaw, która się przyda, gdy pogoda nie dopisze. Przy większej liczbie dzieci fajnie się sprawdza pokój typu studio, gdzie można je spokojnie usypiać.

Także zwiedzanie już nie wygląda tak jak kiedyś. Trzeba podejść do tego spokojnie, nie planować za dużo atrakcji, a część z nich powinna być dopasowana do dzieci. W każdym mieście w parku można znaleźć plac zabaw, a przy deszczowej pogodzie warto poszukać też zamkniętych sal zabaw. Wakacje wyglądają zupełnie inaczej niż z czasów przed dziećmi, ale szkoda rezygnować z możliwości zobaczenia innych miejsc i odetchnięcia od codzienności (chociażby codziennego prania). Kiedyś na pewno będziemy z łezką w oku oglądać zdjęcia i wspominać nasze wojaże.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa