Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

Moc uwielbienia

Temat spotkania "Moc uwielbienia" zaczerpnięty został od tytułu książki autorstwa Merlina R. Carothers'a. Kiedy ktoś, wręczając Ci ją do przeczytania, mówi: ta książka zmieni Twoje życie, myślisz sobie, że to niemożliwe. A jednak, nic bardziej mylnego...

W książce poruszony jest ważny wątek dotyczący naszej wiary, często bagatelizowany i marginalizowany, a mianowicie dziękowania Panu Bogu za wszystko. Niby nic a jednak sprawa nie jest taka oczywista, gdyż zazwyczaj dziękujemy Bogu za te dobre rzeczy, jakie nas spotykają: za otrzymane łaski, najbliższą rodzinę, dzieci, męża, żonę, przyjaciół, za zdrowie czy pracę. A tym czasem autor za Pismem Świętym mówi nam byśmy dziękowali Bogu za wszystko, zwłaszcza za to co jest w naszym życiu trudne, bolesne, co nas martwi, smuci, przeraża i z czym sobie nie radzimy. W pierwszym odruchu człowiek jest zdziwiony i myśli sobie iż za te trudne rzeczy by nie dziękował a raczej prosił, aby Bóg pomógł mu rozwiązać problem czy uzdrowił z choroby.

Jednak cytując autora: "Uwielbienie Boga oznacza naszą akceptację czegoś, co Bóg dopuszcza. Zatem uwielbienie Boga za trudne sytuacje - takie jak choroba czy nieszczęście - oznacza dosłownie, że akceptujemy je jako część planu Bożego w którym uzyskuje się doskonała Jego miłość względem nas." "Uwielbiamy Boga nie za to, czego oczekujemy, że się stanie w nas lub wokół nas, lecz wielbimy Go za to, kim on jest, i za to, gdzie i w jakim stanie my jesteśmy w tym momencie." "Bóg ma doskonały plan na nasze życie..." ale żeby mógł w nim swobodnie działać to my musimy mu bezgranicznie zaufać i Mu się oddać czyli zaakceptować obecną sytuację w jakiej jesteśmy - zwłaszcza tę złą. "Następny ruch należy do Boga, a nie do nas."

Gdy tak się naprawdę stanie, iż szczerze z głębi serca będziemy Bogu dziękować i go wielbić, wtedy Boża moc zaczyna działać i doświadczamy namacalnych zmian, a czasem niemal cudów np. uzdrowienia z choroby, zajścia w ciążę po długotrwałym i bezskutecznym leczeniu bezpłodności czy rozwiązaniu trudnych i skomplikowanych spraw osobistych, rodzinnych itp. W książce opisanych jest mnóstwo autentycznych przykładów, w których Boża moc zadziałała lecząc ludzi z choroby czy rozwiązując sprawy tak po ludzku trudne do uporania się z nimi dla człowieka. Czytając tę książkę czytelnik przechodzi swoistą metamorfozę od niedowiarka do osoby wielbiącej Boga za wszystko i wszędzie, która z radością przyjmuje to czym go Bóg doświadcza, bo wie, że jest to część większego planu, jaki On ma względem każdego z nas. A wielbić Boga, to zyskiwać łaski dzięki którym codzienne życie staje się łatwiejsze i lepsze.

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Imieniny ks. Proboszcza 2024

Imieniny ks.Proboszcza
14 kwietnia 2024

Zwiastowanie 2024

Zwiastowanie 2024
8 kwietnia 2024

Wielki Piątek 2024

Wielki Piątek 2024
29 marca 2024

Wielki Czwartek 2024

Wielki Czwartek 2024
28 marca 2024

Droga Krzyżowa ulicami Płaszowa 2024

Płaszowska Droga Krzyżowa 2024
24 marca 2024


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa