ks-boguslaw-pociask thmUrodził się 21 kwietnia 1967 w Dębicy a wychował w Stasiówce par. śś. App. Piotra i Pawła (diecezja tarnowska). Od wczesnych lat był ministrantem, później lektorem. Brał udział w różnego typu spotkaniach modlitewnych i pieszych pielgrzymkach. Po szkole podstawowej kontynuował naukę w Zespole Szkół Zawodowych im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy. Przed wstąpieniem do Nowicjatu Księży Sercanów przez pewien czas pracował w Stomilu w Dębicy na jednym z oddziałów utrzymania ruchu.

Pierwszą Profesję Zakonną złożył w Stopnicy 23 września 1990 r. Kolejnym etapem formacji zakonnej były studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach ukończone święceniami kapłańskimi 11. 05. 1996 r., których udzielił mu bp. Joseph Potocnak - ordynariusz diecezji De Aar - RPA. Na etapie formacji seminaryjnej interesował się duszpasterstwem rodzin; napisał a następnie obronił pracę magisterską z teologii moralnej na PAT w Krakowie pt. „Karta Praw Rodziny Stolicy Apostolskiej; o prawach rodziny. Aspekt moralny.”

Po święceniach kapłańskich pracował jako wikariusz w parafii św. Stanisława BM w Ostrowcu Świętokrzyskim (d. sandomierska) a od 2000 r. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie - również jako wikariusz. W tym czasie posługą duszpasterską obejmował też rodziny spoza parafii - był dekanalnym moderatorem Domowego Kościoła. Zaangażowanie duszpasterskie łączył z funkcją ekonoma wspólnoty zakonnej. Po ośmiu latach został przeniesiony do Stadnik - został ekonomem w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów gdzie zabiegał, w ramach swoich kompetencji, o dobre funkcjonowanie tej instytucji. W tym czasie oprócz pracy administracyjnej angażował się w dalszym ciągu w duszpasterstwo rodzin prowadząc rekolekcje dla RDK.

Dnia 6 grudnia 2015 r. został proboszczem naszej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.

24 sierpnia 2016 roku został mianowany Moderatorem Diecezjalnym Domowego Kościoła - gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie przez Metropolitę Krakowskiego ks. Stanisława kardynała Dziwisza.

I Profesja zakonna:
23 września 1990
Święcenia kapłańskie:
11 maja 1996
Imieniny:
23 września
Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com