Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2013-12-15 III Niedziela Adwentu

  1. W tradycji Kościoła trzecia niedziela Adwentu nosi nazwę „Gaudete” – radujcie się. Zewnętrznym znakiem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. Radość adwentowego oczekiwania niech towarzyszy nam nie tylko w czasie przeżywanej liturgii, ale również w naszych domach i rodzinach.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń z jakimi spotyka się rodzina. Jest ona bowiem pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.
  3. Zachęcamy do włączenia się w duchowe przeżywanie ostatniego tygodnia Adwentu w czasie Mszy św. roratnich odprawianych codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 6:30.
  4. Od jutra rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus – adwentowe nabożeństwo, które pomaga modlitewnie przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa o godz. 17:30.
  5. Okazja do spowiedzi przedświątecznej:
    • od poniedziałku do środy pół godziny przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św.
    • od czwartku do soboty w godz. 630 – 9:00 i 17:00 ‒ 20:00.
  6. W najbliższą środę, 18 listopada, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. o dar potomstwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy małżeństwa pragnące uprosić dla siebie dar potomstwa, a także mamy oczekujące dziecka, aby modlić się o szczęśliwe rozwiązanie.
    Po Mszy św. spotkanie z położną w sali duszpasterskiej na zapleczu kościoła.
  7. Przedświąteczne odwiedziny chorych w piątek, 20 grudnia, od godz. 8:00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii tych chorych, których nie odwiedzamy regularnie z racji I Piątków miesiąca, a którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i świątecznej Komunii św.
  8. Spotkania dla młodzieży klas III gimnazjalnych, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania, będą odbywały się w tym tygodniu od wtorku do piątku, tj. od 17 do 20 grudnia o godz. 19:00. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej naszej parafii.
  9. Członkowie parafialnej Caritas kontynuują rozprowadzanie świec wigilijnych i kartek świątecznych w ramach „Dzieła wigilijnej pomocy dzieciom”. Można je nabywać w kiosku za bramą po lewej stronie kościoła.
  10. Do środy 18 grudnia można ofiarować artykuły spożywcze – żywność trwałą, aby przyjść z pomocą najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej parafii. Jeśli ktoś nie ma czasu na zakupienie artykułów spożywczych i przyniesienie ich do kościoła, a chciałby pomóc, może też złożyć dar finansowy do skarbonek z napisem „Caritas”. Bóg zapłać za tę nieocenioną dla wielu pomoc.
  11. W zakrystii można odebrać poświęcone opłatki wigilijne wraz z kalendarzem, listem do parafian oraz planem odwiedzin kolędowych.
  12. Młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną zapraszamy do udziału w rekolekcjach na nartach od 1 do 8 lutego w Gliczarowie Górnym. W ramach wyjazdu istnieje możliwość bezpłatnego korzystania z pomocy instruktora jazdy oraz wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Zapisy oraz bliższe informacje w zakrystii.
  13. Uczniowie, nauczyciele i rodzice z Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Grochowej i Goszczyńskiego zapraszają na kiermasz ozdób bożonarodzeniowych przy naszym kościele.
  14. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 47 przy ul. Myśliwskiej zapraszają Dzieci z oddziałów zerowych oraz ich Rodziców na kolejne zajęcia z cyklu Klub Małego Żaka „Sówka Mądra Główka” ‒ rozwijające osobowość, uzdolnienia i pasje dzieci. Najbliższe zajęcia „Woda-substancja niezwykła” już w czwartek, 19 grudnia, w godz. 17:00-18:00.
  15. Zachęcamy do lektury czasopism religijnych wystawionych na stoliku: w Gościu Niedzielnym płyta z kolędami i pastorałkami w wykonaniu Braci Dominikanów, a także: jak wierzyć, gdy w czasie modlitwy mamy wrażenie, że mówimy do ściany oraz o tym, czy polscy gimnazjaliści dużo wiedzą, czy też doskonale potrafią wypełnić testy egzaminacyjne. Ponadto nowe numery Niedzieli, Miłujcie się, Drogi, Naszej Arki, Źródła, Głosu dla życia, Cudów i łask (z płytą CD), a także Małego Gościa oraz Oli i Jasia dla dzieci. Prosimy jednocześnie o wrzucanie należności za prasę do skarbonki przy stoliku. Bóg zapłać za zrozumienie tej delikatnej, a zarazem… ważnej prośby.

Na czas duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia
wszystkim parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa!
Szczęść Boże!

 

Poniżej zamieszczamy linki do istotnych informacji z życia parafii. Jeśli ich nie widzisz kliknij [ TU ]

Ostatnie zdjęcia

Droga Krzyżowa Płaszów 2025

Droga Krzyżowa Płaszów
13 kwietnia 2025

Niedziela polmowa 2025

Niedziela Palmowa
13 kwietnia 2025

Całun Turyński

Całun Turyński
12 kwietnia 2025

Droga Krzyżowa z pieśnią pasyjną

Droga Krzyżowa z pieśnią pasyjną
11 kwietnia 2025

Dzień Świętości Życia

Dzień Świętości Życia
25 marca 2025

Oddanie 33 ze Św. Józefem

Oddanie33 ze Św. Józefem
19 marca 2025

Oaza - bal karnawałowy 2025

Bal karnawałowy
1 marca 2025


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa