1. Ze względu na Wigilię Bożego Narodzenia Msze św. dzisiaj o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 12:00. Wieczorem zasiądziemy do Wigilijnego stołu. Zachęcamy, aby zgodnie z chrześcijańską tradycją zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczerzy wigilijnej niech towarzyszy wspólna rodzinna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Jezusa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd.
 2. W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia. We wtorek drugi dzień świąt – święto św. Szczepana. Msze św. w te dni jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy św. o 16:00 i 19:30. W Boże Narodzenie nabożeństwo kolędowe o godz. 17:30.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • w środę – święto św. Jana Apostoła
  • w czwartek – święto św. Młodzianków
  • w niedzielę – święto Świętej Rodziny
 4. W sobotę 30 grudnia, o godz. 19:00, w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Małe Ważne Sprawy”.
 5. W przyszłą niedzielę przypada ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze św. o 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Od godz. 16:00 wystawienie Najśw. Sakramentu, a o godz. 17:30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku.
 6. W czwartek 28 grudnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie. W dni powszednie i niedzielę początek kolędy od godz. 15:30, a w soboty od godz. 10:00. Zadbajmy o wystrój naszych mieszkań oraz o obecność całej rodziny. Niech stół będzie nakryty białym obrusem, na stole zaś krzyż, świece, woda święcona, kropidło, Pismo święte. Woda święcona jest pod chórem. Podczas kolędy oprócz ofiar kolędowych można składać również ofiary na kościół. Opłatki wraz z kalendarzem i listem do parafian z programem kolędowym są dostępne w zakrystii i na stoisku Caritas.
 7. Kancelaria parafialna przez okres kolędy czynna będzie tylko w soboty w godz. 8:00 – 9:30. W sprawach koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.
 8. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu naszego kościoła do tych Świąt: księżom wikariuszom, księżom spowiednikom z naszych krakowskich wspólnot, panu Kościelnemu, paniom sprzątającym kościół, młodzieży przygotowującej szopkę. Ks. Dyrektorowi „Domus Mater” i wspólnocie Kraków I ks. Proboszcz dziękuje za udostępnienie sali i pomoc w spotkaniu wigilijnym dal starszych osób.
 9. Dziękujemy Wam drodzy Parafianie za wszelakie zaangażowanie w przeżycie rekolekcji adwentowych, za zainteresowanie w budowanie „życie duchowego” parafii, jak i za dzielenie się swoimi dobrami i ofiarowanie żywności dla potrzebujących.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy Błogosławieństwa Nowonarodzonego Jezusa
i opieki Świętej Rodziny.
Szczęść Boże!

Góra strony