1. Przeżywamy dziś Święto Świętej Rodziny. Nie ma Mszy św. o 16:00 i 19:30. Po każdej Mszy św. błogosławimy dzieci. Nabożeństwo kolędowe o godz. 17:30. Dziś również ostatni dzień roku kalendarzowego. Od godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej adoracji, natomiast o godz. 17:30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie starego roku. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” w celu podziękowania za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa można uzyskać odpust zupełny.
 2. Jutro przypada Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00 i 19:30. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 3. Informujemy że Msze św. w dni powszednie będą sprawowane od nowego roku rano o godz. 7:00 a popołudniu o godz. 18:00
 4. Kancelaria parafialna przez cały okres kolędy czynna będzie w soboty w godz. 8:00 – 9:30. W sprawach koniecznych można podejść po Mszach św. porannych.
 5. Idąc za potrzebą wspierania rodziny, chcemy w każdą I środę miesiąca modlić się za rodziny naszej parafii podczas nabożeństwa do Pani Płaszowskiej i na Mszy św. wieczornej. W ten sposób każda środa miesiąca będzie zagospodarowana jakąś szczególną intencją w naszym Sanktuarium.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca:
  • w czwartek – Godzina Święta o godz. 17:00, a po niej Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. spotkanie Margaretek.
  • w piątek ‒ Msze św. o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ.
  • W sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00. Po Mszy św. Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca, o które prosiła Maryja w FATIMIE
 7. Wyjazd na jasełka do teatru w Cieszynie w piątek(5 stycznia) o godz. 13:30.
 8. W sobotę, 6 stycznia, przypada UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO, zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia poświęcamy kadzidło i kredę. Uroczystość Trzech Króli jest świętem obowiązkowym, Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę, za wyjątkiem Mszy św. o godz. 19:30. Po każdej Mszy św. będzie możliwość nabycia poświęconego kadzidła.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia po Mszy św. o godz. 7:00 będzie zmianka tajemnic różańcowych.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy Błogosławieństwa Nowonarodzonego Jezusa
i opieki Świętej Rodziny.
Szczęść Boże

 

Góra strony