1. Dziś w parafii naszej przeżywamy Uroczystość I Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz. 10:00 i 12:00. Dzień ten jest także okazją do wyrażania wdzięczności Bogu za dar Eucharystii. Ks. Michałowi, rodzicom, wychowawcom dziękujemy za przygotowanie dzieci do tej Uroczystości i wszelkie aktywne włączenie się w przeżycie dzisiejszego dnia.
 2. Od jutra dzieci pierwszokomunijne wraz ze swoimi rodzicami i krewnymi rozpoczynają Biały Tydzień, w czasie którego będą przychodzić do kościoła w strojach komunijnych i uczestniczyć w nabożeństwie majowym o godz. 17:30, a następnie we Mszy św. o godz. 18:00.
 3. W przyszłą niedzielę, 20 maja, na Mszy św. o godz. 12:00 dzieci klas IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci przed rocznicą będzie miała miejsce w sobotę 19 maja, o godz. 8:00. Rodziców i rodziny dzieci prosimy o przystąpienie do sakramentu pokuty w ciągu tygodnia, pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • W poniedziałek – Święto św. Macieja, Apostoła
  • W środę – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski. Jest to równocześnie III środa miesiąca dlatego na nabożeństwie majowym modlimy się o dar potomstwa dla małżeństw. O godz. 18:00 Eucharystia w tej intencji i błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa
  • W przyszłą sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na wspólne czuwanie modlitewne. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18:00, następnie Konferencja, Modlitwa o wylania darów Ducha Świętego oraz Nabożeństwo Uwielbienia. Orientacyjnie czuwanie zakończymy około godz. 21:30.
 5. Spotkania kandydatów do Bierzmowania z klas II i III gimnazjum w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:45.
 6. Duszpasterstwo Nauczycieli z Bełchatowa organizuje wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny na trasie Litwa-Łotwa-Estonia-Petersburg w dniach 12-20 sierpnia. Są wolne miejsca. Zapisy do 20 maja. Bliższe informacje u ks. Proboszcza.
 7. Serdecznie dziękujemy za ofiary „Dar serca” składane dzisiaj na tacę, które przeznaczone są na nasze parafialne inwestycje.

Wszystkim Parafianom i Gościom
a szczególnie Dzieciom przeżywającym I Komunię św.,
życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Płaszowskiej
na każdy dzień nowego tygodnia.
Szczęść Boże!

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com