1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej
  • w piątek – wspomnienie św. Justyna
 2. W poniedziałek(jutro) 28 maja na Mszy św. o godz. 18:00 młodzież z klas III gimnazjum przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bp Jana Zająca.
 3. Kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej mają swoje spotkania w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:45.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Procesja Eucharystyczna rozpocznie się w parafii MB Fatimskiej przy ulicy Mały Płaszów Mszą św. o godz. 11:00 a zakończy w naszym kościele. Jako parafia włączamy się w przygotowanie ołtarzy. III ołtarz będzie usytuowany obok Szkoły Podstawowej nr 47 na ul. Myśliwskiej i przygotuje go Ruch Eguipe Notre Damme. IV ołtarz –. przy posesji p. Kret i przygotują go Mężczyźni św. Józefa i Margaretki.. Będziemy także wdzięczni ofiarodawcom za kwiaty do ołtarzy. Nie zapomnijmy w tym dniu przystroić okna naszych mieszkań obrazami i symbolami eucharystycznymi. Zapraszamy do niesienia sztandarów, feretronów i ozdobnych poduszek. Dzieci, które przeżywały w tym roku I Komunię św. i Rocznicę Komunii Św. przychodzą w białych strojach. Młodsze dzieci zachęcamy do sypania kwiatków i do dzwonienia.
 5. Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30. Każdego dnia oktawy będą noszone w procesji wszystkie parafialne sztandary, feretrony, baldachim i ozdobne poduszki. Zapraszamy dzieci, które przeżywały w tym roku I Komunię św. i Rocznicę Komunii Św. w białych strojach. Zapraszamy także młodsze dzieci do sypania kwiatków i do dzwonienia.
 6. W tym tygodniu przypada także I piątek, I sobota i I niedziela miesiąca:
  • w piątek ‒ Msze św. wynagradzające Bożemu Sercu o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 800. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ.
  • w sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:00 i nabożeństwo Pięciu pierwszych Sobót miesiąca, o które prosiła Maryja w Fatimie. Wieczorem o godz. 19:30 nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  • Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7:00.
 7. W piątek 10 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość NSPJ a Odpust parafialny w niedzielę po tej Uroczystości. W przygotowaniu do tych wydarzeń pomoże nam Triduum Nieustannej Modlitwy(Trzy Dni Nieustannej Modlitwy) przed Najświętszym Sakramentem. Modlitwę Nieustanną rozpoczniemy we wtorek 5 czerwca po Mszy św. porannej i zakończymy w piątek rano. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii do godzinnych adoracji przez te dni i noce.
 8. W sobotę 23 czerwca (Dzień Ojca) na Jasnej Górze będzie miało miejsce Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Szczegółowy plan znajduje się w gablocie. Organizujemy wyjazd na to dedykowane mężczyznom wydarzenie. Zapisy w zakrystii. Szczegóły u ks. Michała.
 9. W sobotę 23 czerwca organizujemy Pielgrzymkę do Kalisza, do św. Józefa. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, aby poprzez artykuły mówiące o realnej obecności Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie jeszcze lepiej przygotować się do Uroczystości Bożego Ciała.

Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny
obdarzy nas swoim błogosławieństwem
na każdy dzień nowego tygodnia. Szczęść Boże.

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com