1. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które jest odprawiane każdego dnia o godz. 17:30 a niedzielę o godz. 17:15. Zapraszamy chętnych do włączenia się w Żywy Różaniec i inne grupy w parafii.
 2. Dzielimy radość 12-osobowej grupy pielgrzymów z naszej parafii, którzy przeszli 100 km szlaku Jakubowego w Hiszpanii, idąc z Sarii przez 5 dni, doszli do Santiago de Compostela. Tam z pielgrzymami z całego świata uczcili relikwie św. Jakuba Apostoła. Najstarsza uczestniczka tej wyprawy miała 74 lata.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek– Święto Błogosławionego Wincentego Kadłubka, biskupa
  • II środa miesiąca – podczas różańca w obecności Matki Bożej Płaszowskiej będziemy modlić się za małżeństwa, które utraciły potomstwo. O 1800 Eucharystia w tej intencji.
  • w sobotę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego
  • w niedzielę ‒ wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, patronki Zgromadzenia Księży Sercanów.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19:00.
 5. W środę zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na spotkanie Matecznika na godz. 15:30. Temat spotkania: „Szachy dla dzieci”.
 6. Grupa Mężczyzn Świętego Józefa zaprasza na film "Odważni" projekcja odbędzie się 10 października (środa) o godz. 19:00 w sali parafialnej. Zapraszamy wszystkich mężczyzn i młodzieńców z naszej parafii. Jest to film, który porusza i zachęca do spojrzenia na swoje życie z innej perspektywy.
 7. Margaretki (czyli osoby modlące się za Kapłanów każdego dnia) zapraszają na ogólnopolski Zjazd w sobotę 13 października. Początek o godz. 9:00 w Centrum Jana Pawła II.
 8. Następna niedziela w naszej wspólnocie to Uroczystość Odpustowa ku Czci Matki Bożej Płaszowskiej. Uczestnicząc wówczas Eucharystii w naszej parafii możemy zyskać odpuszczenie kar za grzechy pod zwykłymi warunkami. Dzięki inicjatywie Księży duszpasterzy i wielu wiernych naszej parafii wystosowaliśmy prośbę do Ks. Arcybiskupa o codzienną Adorację Najśw. Sakramentu. Z radością informujemy, że otrzymaliśmy zgodę by każdego dnia Adorować Jezusa. Dlatego w dniu Odpustu ku Czci Matki Błogosławionego Macierzyństwa rozpoczniemy całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12:00.
 9. W następną niedzielę przypada również XVIII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Natomiast ofiary na tacę „Dar Serca” z racji II niedzieli przeznaczone będą na parafialne inwestycje.
 10. Zapraszamy młodzież na czuwanie modlitewne z 20/21 października w Kaliszu. Koszt 50zł. Szczegóły u ks. Dariusza.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy wielu łask Bożych.

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com