1. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Różańcowym, które jest odprawiane każdego dnia w naszej parafii o godz. 17:30 a niedzielę o godz. 17:15. Zapraszamy chętnych do włączenia się w Żywy Różaniec i inne grupy w parafii.
 2. Serdeczne podziękowania dla osób które aktywnie włączyły się w festyn na Płaszowiance w ostatnią niedzielę.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • W poniedziałek– wspomnienie NMP Różańcowej
  • II środa miesiąca – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Podczas różańca w obecności Matki Bożej Płaszowskiej będziemy modlić się za małżeństwa, które utraciły potomstwo. O 1800 Eucharystia w tej intencji.
 4. Mężczyźni św. Józefa zapraszają mężczyzn na projekcję filmu „FIREPROOF”, która odbędzie się dzisiaj o godz. 19:00 w sali duszpasterskiej. W środę 9 października o godz. 19:00 będzie pierwsze spotkanie z cyklu „7 sposobów jak zostać jej bohaterem”.
 5. W środę zapraszamy mamy ze swoimi maluchami na spotkanie Matecznika na godz. 10:30. Temat spotkania: „Odporność u dzieci”.
 6. W najbliższą sobotę 12 października w przeddzień Odpustu ku czci MB Płaszowskiej zapraszamy wszystkich o godz. 15:00 do auli Domus Mater, na konferencję: Naprotechnologia – przyczynowe leczenie niepłodności, którą wygłosi dr nauk med. Tomasz Kandzia z Katowic. Będzie również świadectwo małżeństwa, które za przyczyną Matki Błogosławionego Macierzyństwa oraz przy zastosowaniu tej metody leczenia cieszy się dziś potomstwem. O 17:15 w tym dniu Nabożeństwo do naszej Płaszowskiej Pani z modlitwą wstawienniczą o dar potomstwa a o godz. 18:00 Msza św. w tej intencji.
 7. W najbliższą niedzielę 13 października przeżywać będziemy Odpust parafialny ku czci Matki Błogosławionego Macierzyństwa. Z wielką radością pragniemy zaprosić was w tym dniu na Eucharystię o godz. 12:00, której przewodniczył będzie Arcybiskup Marek Jędraszewski. Podczas tej Mszy św. Ks. Arcybiskup ogłosi oficjalnym dekretem nasz kościół jako Sanktuarium MB Płaszowskiej – Matki Błogosławionego Macierzyństwa. W tym dniu po każdej Mszy św. będzie można zaopatrzyć się w Różaniec Nadziei MB Płaszowskiej. Zapraszamy…
 8. W następną niedzielę przypada również XIX Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Natomiast ofiary na tacę „Dar Serca” z racji II niedzieli przeznaczone będą na parafialne inwestycje.
 9. Zapraszamy młodzież do udziału w modlitewnym Sercańskim Czuwaniu Młodzieży. Odbędzie się ono nocy z soboty na niedzielę z 19. na 20. października, w parafii MB Fatimskiej na Małym Płaszowie.. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Dariusza L.
 10. W dniach 25-27 października w naszej parafii odbędzie się Kurs Nowe Życie. Zachęcamy do uczestnictwa w tych rekolekcjach. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie naszej parafii oraz u ks. Michała.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy wielu łask Bożych.

 

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com