Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2021-07-11 15. Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele odprawiane są według porządku wakacyjnego (nie ma zatem Mszy św. o godz. 1600 i 1930). Kancelaria Parafialna w wakacje czynna we wtorki i w soboty. W ważnych sprawach można podejść po każdej Mszy św.
 2. Zachęcamy do adoracji Jezusa w Najśw. Sakramencie, która w naszej parafii jest każdego dnia bezpośrednio po Mszy św. porannej do Eucharystii wieczornej.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  • we wtorek - wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  • w środę – z racji II środy miesiąca o godz. 1730 na nabożeństwie do MB Płaszowskiej modlić się będziemy za rodziców, którzy utracili dzieci.
  • w czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora kościoła.
  • w piątek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (MB Szkaplerznej.)
 4. W poniedziałek o godz. 1900 odbędzie się spotkanie informacyjne dla młodzieży wyjeżdżającej na Sercańskie dni Młodych do Pliszczyna.
 5. W dniu 13 lipca br. godz. 2100 w związku z obchodami jubileuszu 500-lecia Dzwonu Zygmunta w Katedrze Wawelskiej, zostaną uruchomione dzwony parafialne kościołów miasta Krakowa w odpowiedzi na bicie Dzwonu Zygmunta.
 6. Ks. Arcybiskup zachęca, by w każdą sobotę do 11 września 2021 roku przed wieczorną Mszą św., we wszystkich kościołach i kaplicach Archidiecezji Krakowskiej, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu,  poprowadzić modlitwę w intencjach  zamieszczonych w Nowennie przed beatyfikacją Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, oraz odmówić tajemnicę Różańca świętego. Zachęcamy zatem do włączenia się w tą modlitwę w każdą sobotę przed Mszą św. wieczorną.
 7. W dniach 10 - 12 września br. zapraszamy na IV Płaszowską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej naszej parafii.
 8. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w najbliższy piątek o godz. 1000. Sprzęt będzie wzięty od osób, które o tej godzinie będą na parkingu przy kościele.
 9. Dziękujemy za ofiary duchowe i materialne w intencji naszej parafii.

 

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy lub wakacyjnego wypoczynku niech Pan nam błogosławi,
a Maryja otacza swoją opieką. Szczęść Boże!

 

Będzie...

...nic na ten moment.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa