Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2021-09-05 23. Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj na prośbę Caritas Polska po Mszach św. przeprowadzamy zbiórkę finansową do puszek na rzecz poszkodowanych aktualnym kryzysem migracyjnym.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – Święto Narodzenia NMP. W tym dniu, w naszym Sanktuarium o godz. 17:30 modlić się będziemy za rodziców, którzy utracili potomstwo oraz dzieci przeżywające smutek po stracie siostry czy brata. O 18:00 Msza św. w tej intencji.
  • II sobota miesiąca - o godz. 19:30, Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie za wstawiennictwem MB Płaszowskiej. Można przynieść intencje lub zapisać je przed Eucharystią.
 3. Spotkania chóru parafialnego w poniedziałki o godz. 18:45. Zapraszamy nowe osoby.
 4. W czwartek o godz. 17:30 adoracja Margaretek w intencji Kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej. Z kolei w sobotę o godz. 17:15 ostatni różaniec przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego, która będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę. Z tej okazji zachęcamy do zaopatrzenia się w tygodnik Gość Niedzielny Extra poświęcony temu wydarzeniu jak i inne gazety np. Dobre Nowiny, czy Niedzielę.
 5. W najbliższy czwartek o godz. 19:00 odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie młodzieży należącej do Ruchu Sercańskiej Młodzieży, sympatyków i tych wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w młodzieżowe duszpasterstwo prowadzone przez nas księży Sercanów.
 6. Próby muzycznej scholii dziecięcej w piątki o 17:00 i w niedziele o 11:15. Zapraszamy do włączenia się w śpiew te dzieci, które mają talent muzyczny…
 7. Zbiórka ministrantów i lektorów w piątek. Rozpoczniemy rok formacyjny Mszą św. o godz. 18:00 a zbiórka bezpośrednio po Eucharystii, na którą zapraszamy także rodziców naszych ministrantów i lektorów. Zapraszamy także kandydatów na ministrantów, a zwłaszcza uczniów przygotowujących się w tym roku do przyjęcia Pierwszej Komunii św.
 8. Młodzieżowy zespół muzyczny „Głos Serca 19.30”, zaprasza osoby chętne do wspólnego grania i śpiewania na chwałę Pana Boga. Próby odbywają się w każdą niedzielę o godz. 18:45 w salce parafialnej. Osoby chętne prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 9. Świetlica „Płaszczyk” ma już 10 lat. Z tej okazji zapraszamy byłych i obecnych wychowanków na Mszę św. dziękczynną jutro, 6 września o godz. 18:00, a po Mszy św. spotkanie przy herbatce.
 10. Zapraszamy mężczyzn, ojców i młodzieńców z naszej parafii na jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę 18 września br. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 900. Jest to wyjątkowe spotkanie mężczyzn z całej Polski. Szczegóły i zapisy na  naszej stronie internetowej naszej parafii oraz w zakrystii.
 11. W niedzielę 19 września planujemy „Kowbojski Festyn parafialny” od godz. 14:00. Będzie to święto radości w duchu „dzikiego zachodu”. W programie: „byk rodeo”, pióropusze i barwy indiańskie, zabawa fantowa, szukanie skarbów itp. Będzie również grill kowbojski i żurek indiański… Na zabawę fantową prosimy o gadżety, które można przynieść do zakrystii. Będą też cenne nagrody na koniec festynu. Prosimy darczyńców o ciasto jak i o sponsorów finansowych. Jednym słowem zapraszamy na dużo radości.
 12. W przyszłą niedzielę taca „Dar serca” przeznaczona będzie na nasze parafialne przedsięwzięcia.

Na kolejne dni pracy i nauki
niech nas umacnia Boże błogosławieństwo
i wstawiennictwo Maryi.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa