Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-05-01 III Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele XIV Tydzień Biblijny. Zachęcamy do włączenia się w grupy czytające Biblię i do indywidualnego czytania Słowa Bożego. Ks. Proboszcz zachęca do utworzenia kręgu biblijnego. Zgłoszenia i bliższe informacje w zakrystii.
 2. Rozpoczął się maryjny miesiąc. Przez cały maj modlić się będziemy na nabożeństwach majowych o godz. 17:30 o pokój w Ukrainie, za Ojca Świętego, za naszą Ojczyznę i o nowe powołania do służby Bożej. Przed majówką o godz. 17:00 – różaniec o pokój w Ukrainie.
 3. I Komunia św. w naszej parafii dla dzieci z klas III, będzie 7 i 8 maja. W sobotę (7 maja) I Komunia św. będzie na Mszy św. o godz. 10:00 i 12:00. Natomiast w niedzielę I Komunia św. odbędzie się na Mszy św. o godz.12:00.
 4. W tym tygodniu przypada:
  • we wtorek – Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7:00, 9:00 (w intencji Ojczyzny z odnowieniem ślubów jasnogórskich), 12:00 i 18:00.
  • w środę – Święto św. Floriana, męczennika. Jest to również I środa miesiąca – na nabożeństwie majowym modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej parafii. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa
  • I czwartek miesiąca – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka. W tym dniu modlić się będziemy modlitw w intencji nowych powołań Kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. O 23:00 – Godzina Święta.
  • I piątek ‒ Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Msze św. wynagradzające o godz. 7:00 i 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. O godz. 17:15 koronka ku czci NSPJ. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ.
  • I sobota miesiąca – o godz. 7:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo Pięciu pierwszych Sobót miesiąca.
  • w przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9:00
 5. Zapraszamy na II edycję fatimskiej "Pielgrzymki Wynagradzającej". W tym roku odbywać się będzie w pierwsze soboty miesiąca, od maja do października. Rozpoczynamy w najbliższą sobotę (7 maja). W tym dniu, chętni mogą wziąć udział we Mszy Św. o 9:00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Po niej przejście do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile. Trasa wynosi ok 14 km. Zbiórka koło dzwonów przy górnej bazylice w Łagiewnikach po Mszy Św. Aby lepiej się rozpoznać, prosimy zaopatrzyć się w fioletową wstążeczkę i przypiąć ją w widocznym miejscu. Dodatkowe informacje w gablocie.
 6. W dalszym ciągu prosimy o art. spożywcze, chemiczne i nową odzież dla uchodźców z Ukrainy. Można przynosić te rzeczy do zakrystii i kancelarii a nawet do kościoła.

Wszystkim Parafianom i Gościom
życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego
i opieki Matki Bożej Płaszowskiej.
Szczęść Boże!

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa