Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-05-08 IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Jest to równocześnie światowy dzień Modlitw o powołania Kapłańskie i zakonne. I Komunia św. w naszej parafii dla dzieci z klas III miała miejsce wczoraj (dwie grupy), dziś natomiast I Komunia św. będzie (była) na Mszy św. o godz. 12:00. Przez najbliższy tydzień dzieci pierwszokomunijne przeżywać będą tzw. „Biały Tydzień” na Mszy św. o godz. 18:00. Prosimy rodziców o pomoc w dobrym przeżyciu „Białego Tygodnia” przez dzieci.
 2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Przed majówką o godz. 17:00 – różaniec o pokój w Ukrainie.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika
  • II środa miesiąca – o godz. 17:30 na Nabożeństwie majowym modlić się będziemy za rodziców, którzy utracili dzieci. O 18:00 Eucharystia w tej intencjach.
  • w piątek– wspomnienie NMP z Fatimy
  • w sobotę – Święto św. Macieja, apostoła. Wieczorem w sobotę o godz. 19:30 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie za wstawiennictwem MB Płaszowskiej.
 4. Spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania z klas 8 w poniedziałek o godz. 19:00 w Kościele.
 5. We wtorek spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas 8 a, b, c i d. W środę natomiast kandydaci do Bierzmowania z kals 8 e i f oraz uczestniczących do innych szkół niż SP nr 47 przy ul. Myśliwskiej.
 6. W środę o godz. 10:00 kolejne spotkanie Matecznika pod tytułem: „Wiosna z dzieckiem w ogrodzie”.
 7. „Wszyscy jesteśmy dziećmi” pod takim hasłem w niedzielę (29 maja) zapraszamy na piknik rodzinny z okazji Dnia dziecka. Zapraszamy już teraz dzieci z rodzicami ale i dziadków na zabawy, gry, fanty i dużo radości od godziny 1400. W ramach akcji „Solidarni z Ukrainą” podczas pikniku będziemy mogli wesprzeć ofiarami dzieci z Ukrainy mieszkające w naszej parafii.
 8. W dalszym ciągu prosimy o art. spożywcze, chemiczne i nową odzież dla uchodźców z Ukrainy. Można przynosić te rzeczy do zakrystii, kancelarii i do kościoła.
 9. Dziękujemy za ofiary przesyłane na funkcjonowanie parafii i renowację ławek i konfesjonałów. Możemy przesyłać ofiary na konto parafialne lub na tacę. Z tyłu kościoła znajduje się elektroniczny wpłatomat przystosowany do karty bankowej zbliżeniowej.
 10. Czytajmy prasę katolicką...

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy wielu łask od Chrystusa Zmartwychwstałego
i opieki Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
na każdy dzień nowego tygodnia. Szczęść Boże
!

Będzie...

25-09 14:00 - 18:00
Rycerski Piknik Parafialny


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa