Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-05-22 VI Niedziela Wielkanocna 2022

 1. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17:30. Przed majówką o godz. 17:00 – różaniec o pokój w Ukrainie. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 miała miejsce rocznica I Komunii Świętej.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek, wtorek i środę przypadają „dni krzyżowe” – czyli modlitwy o urodzaje i za kraje głodujące.
  • we wtorek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
  • IV środa miesiąca – o godz. 17:30 na Nabożeństwie majowym modlić się będziemy za mężczyzn naszej parafii. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. W tym dniu adoracja całodzienna i Msza św. wieczorna będzie w intencji wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu.
  • w czwartek – wspomnienie św. Filipa Nereusza.
 3. Kandydaci do Bierzmowania z kl. 7 ze SP nr 47 i pozostałych szkół mają swoje spotkanie formacyjne w poniedziałek o godz. 19:00 w dolnej sali parafialnej.
 4. W środę spotkanie matecznika o godz. 10:00 – a w nim, Dzień Matki i mini SPA.
 5. W sobotę, 28 maja podczas Mszy św. o godz. 17:00 Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski dokona Uroczystego poświęcenie Kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej w Krakowie przy ulicy Mały Płaszów. Przygotowanie duchowe rozpocznie się od godz. 16:30. Do udziału serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.
 6. W przyszłą niedzielę (29 maja), od godziny 14:00 zapraszamy na piknik rodzinny - „Wszyscy jesteśmy dziećmi”. Zapraszamy już teraz dzieci z rodzicami ale i dziadków na zabawy, gry, fanty i dużo radości. Będzie barszcz ukraiński i żurek polski, grill, ciasto itp. W ramach akcji „Solidarni z Ukrainą” podczas pikniku będziemy mogli wesprzeć ofiarami dzieci z Ukrainy mieszkające w naszej parafii. Prosimy o tzw. gadżety, do zabawy fantowej oraz o zgłaszanie się osób do poszczególnych posług wzorem poprzednich pikników.
 7. W sobotę 4 czerwca zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Początek o godz. 21:00 – w programie modlitwa uwielbienia, konferencja.. O godz. 23:00 Msza św., a po niej modlitwa indywidualna o wylanie Ducha Świętego.
 8. Serdecznie zapraszamy na Rekolekcje - „Kurs Nowe Życie” który odbędzie się w dniach 10 -12.06.2022. Jest to niezwykły czas doświadczania działania żywego Boga. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej www.serceboga.pl 
 9. Zapraszamy na 28 Sercańskie dni Młodych w Pliszczynie koło Lublina w dniach 27.06 – 02.07 br. Więcej informacji i zapisy u ks. Grzegorza.
 10. Prosimy o art. spożywcze, chemiczne i nową odzież dla uchodźców z Ukrainy.
 11. Dziękujemy za ofiary składane na funkcjonowanie parafii i renowację konfesjonałów.
 12. Czytajmy prasę katolicką…..

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy opieki Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa.
Szczęść Boże.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa