Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-05-29 Wniebowstąpienie Pańskie 2022

 1. Dziś od godziny 14:00 zapraszamy na piknik rodzinny - „Wszyscy jesteśmy dziećmi”. Nie gotujemy obiadu nie sprzątamy itd.. Zapraszamy dzieci z rodzicami ale i dziadków na zabawy, „dmuchawce, latawce, wiatr”, gry, fanty i dużo radości. Będzie barszcz ukraiński i żurek polski, grill, ciasto itp. W ramach akcji „Solidarni z Ukrainą” podczas pikniku będziemy mogli wesprzeć ofiarami dzieci z Ukrainy mieszkające w naszej parafii. W zabawie fantowej można wygrać cenne nagrody. Losy do zabawy fantowej można nabywać po każdej Mszy św. a od 14.:00 w ogrodzie przy Kościele. Zapraszamy
 2. W najbliższy wtorek na Mszy św. o godz. 18:00 będzie miał miejsce Sakrament Bierzmowania, którego udzieli Ks. Bp Janusz Mastalski.
 3. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych. W środę o godz. 17:30 rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Natomiast każdego dnia o godz. 17:00 różaniec o pokój w Ukrainie.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek – Święto Nawiedzenia NMP.
  • w środę – wspomnienie św. Justyna męczennika. W tym dniu przypada I środa miesiąca – o godz. 17:30 na Nabożeństwie czerwcowym modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej parafii. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
  • I czwartek miesiąca – na Mszy św. o godz. 18:00 modlić się będziemy modlitw w intencji nowych powołań Kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. O 23:00 – Godzina Święta.
  • I piątek ‒ wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Msze św. wynagradzające o godz. 7:00 i 16:30 i 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. O godz. 17:15 koronka ku czci NSPJ. Po Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ.
  • I sobota miesiąca – o godz. 7:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi i nabożeństwo Pięciu pierwszych Sobót miesiąca.
 5. W środę spotkanie matecznika o godz. 10:00 – a w nim nabożeństwo czerwcowe i Dzień dziecka.
 6. W sobotę 4 czerwca zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Początek o godz. 21:00 – w programie modlitwa uwielbienia, konferencja.. O godz. 23:00 Msza św., a po niej modlitwa indywidualna o wylanie Ducha Świętego.
 7. W najbliższą sobotę (4 czerwca) zapraszamy na pielgrzymkę wynagradzającą za grzechy przeciw życiu. Chętni mogą wziąć udział we Mszy Św. o 10:00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Po niej przejście do Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile. Trasa wynosi ok 14 km. Zbiórka koło dzwonów przy górnej bazylice w Łagiewnikach po Mszy Św.
 8. Serdecznie zapraszamy na Rekolekcje - „Kurs Nowe Życie” który odbędzie się w dniach 10 -12.06.2022. Szczegóły na plakacie przed kościołem i na stronie internetowej www.serceboga.pl 
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę -11 czerwca. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Zapraszamy na 28 Sercańskie dni Młodych w Pliszczynie koło Lublina w dniach 27.06 – 02.07 br. Więcej informacji i zapisy u ks. Grzegorza.
 11. Prosimy o art. spożywcze, chemiczne i nową odzież dla uchodźców z Ukrainy. Czytajmy prasę katolicką...

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy Błogosławieństwa Serca Bożego
i opieki MB Płaszowskiej.

Będzie...

...nic na ten moment.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa