Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-06-05 Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres Wielkanocy. Dziękujemy tym, którzy minionej nocy adorowali Pana w naszej świątyni modląc się o dary Ducha Świętego dla nas.
 2. Każdego dnia o godz. 17:00 różaniec o pokój w Ukrainie, natomiast o godz. 17:30 nabożeństwa czerwcowe.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świąt)
  • w środę (II środa miesiąca) – wspomnienie św. Jadwigi, królowej. O godz. 17:30 podczas nabożeństwa czerwcowego i podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić przez wstawiennictwo Matki Bożej Płaszowskiej za rodziców, którzy utracili dzieci.
  • w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • w sobotę– wspomnienie św. Barnaby, apostoła. 
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę Margaretek do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę -11 czerwca. Koszt 80 zł. Zapisy w zakrystii.
 5. W czwartek, 16 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Procesja Eucharystyczna rozpocznie się w parafii MB Fatimskiej na Małym Płaszowie Mszą św. o godz. 11:00 a zakończy się przy czwartym ołtarzu. Jako parafia włączamy się w przygotowanie ołtarzy: III ołtarz – obok szkoły nr 47 i prosimy o przygotowanie tego ołtarza Szkołę Nowej Ewangelizacji „Serce Boga”. IV ołtarz będzie usytuowany niedaleko posesji nr 20 na ul. Myśliwskiej i przygotuje go Sercańska Wspólnota Świeckich i parafialny zespół Caritas. Będziemy także wdzięczni ofiarodawcom za kwiaty do ołtarzy. Nie zapomnijmy w tym dniu przystroić okna naszych mieszkań obrazami i symbolami eucharystycznymi. Zapraszamy do niesienia sztandarów, feretronów i ozdobnych poduszek. Dzieci, które przeżywały w tym roku I Komunię św. przychodzą w białych strojach. Młodsze dzieci zachęcamy do sypania kwiatków i do dzwonienia.
 6. W przyszłą niedzielę prosimy o przyjście Mszę św. (na ile to możliwe) małżeństwami, gdyż podczas każdej Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w ramach przygotowania do peregrynacji Ikony Świętej rodziny w naszej parafii. Następnie w piątek 17 czerwca, będziemy przeżywać Peregrynację Ikony Świętej Rodziny. Będzie to czas szczególnej modlitwy za rodziny naszej parafii. Jesteśmy jedną z trzech parafii w dekanacie, do której Ikona Świętej rodziny będzie przywieziona. Prosimy w tym czasie o jak największe zaangażowanie modlitewne całych rodzin. Plan peregrynacji Ikony: Piątek (17 czerwca o godz. 16:00 przywitanie Ikony przed Kościołem i w prowadzenia do Kościoła. O 17:00 – różaniec w intencji rodzin i pokój w Ukrainie, o 17:30 - Nabożeństwo czerwcowe, o godz. 18:00 – Msza św. pod przewodnictwem JE Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego a po nie indywidualne błogosławieństwo rodzin. O godz. 21:00 – apel Jasnogórski a po nim możliwość czuwania mieszkańców z poszczególnych ulic przez całą noc i w sobotę prze cały dzień (plan podamy w przyszłą niedzielę z ambony a jest już w gablocie i na stronie internetowej).
 7. Zapraszamy na 28 Sercańskie dni Młodych w Pliszczynie koło Lublina w dniach 27.06 – 02.07 br. Więcej informacji i zapisy u ks. Grzegorza.
 8. Prosimy o art. spożywcze, chemiczne i nową odzież dla uchodźców z Ukrainy. Czytajmy prasę katolicką...

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy Błogosławieństwa Serca Bożego
i opieki MB Płaszowskiej.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa