Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-06-12 Uroczystość Najświętszej Trójcy 2022

 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.
  • we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  • w środę – (III środa miesiąca) - o godz. 10:00 kolejne spotkanie matecznika. O godz. 17:30 podczas Nabożeństwa i na Eucharystii wieczornej będziemy modlić o dar potomstwa dla małżeństw.
  • w piątek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 2. W najbliższy czwartek - Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30 i 18:00. Procesja Eucharystyczna rozpocznie się w parafii MB Fatimskiej na Małym Płaszowie, Mszą św. o godz. 11:00 a zakończy się przy czwartym ołtarzu na ulicy Myśliwskiej. Próba sypania kwiatów - we wtorek o godz. 1845. Jako parafia włączamy się w przygotowanie ołtarzy: III ołtarz – obok szkoły nr 47 i prosimy o przygotowanie tego ołtarza Szkołę Nowej Ewangelizacji „Serce Boga”. IV ołtarz będzie usytuowany niedaleko posesji nr 20 na ul. Myśliwskiej i przygotuje go Sercańska Wspólnota Świeckich i parafialny zespół Caritas. Będziemy także wdzięczni ofiarodawcom za kwiaty do ołtarzy. Nie zapomnijmy w tym dniu przystroić okna naszych mieszkań obrazami i symbolami eucharystycznymi. Zapraszamy do niesienia sztandarów, feretronów i ozdobnych poduszek. Dzieci, które przeżywały w tym roku I Komunię św. przychodzą w białych strojach. Młodsze dzieci zachęcamy do sypania kwiatków i do dzwonienia.
 3. Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17:30. Zapraszamy dzieci po I Komunii św. w białych strojach, a młodsze do sypania kwiatków i do dzwonienia.
 4. W najbliższy piątek, będziemy przeżywać Peregrynację Ikony Świętej Rodziny. Prosimy w tym czasie o jak największe zaangażowanie modlitewne całych rodzin. Plan peregrynacji Ikony.
 5. Decyzją zarządu naszego Zgromadzenia zakonnego z dniem 1 lipca ks. Szczepan przechodzi do wspólnoty w Bełchatowie. Dziękując ks. Szczepanowi za jego posługę pośród nas pożegnamy go 25 czerwca (sobota) na Mszy św. o godz. 18:00. Natomiast od 1 lipca, posługę w naszej parafii podejmie ks. Jacek Kosteczka ze Stadnik.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie zachęcamy do zabrania dwumiesięcznika Miłujcie się, gdzie jest poruszające świadectwo jednej rodziny z naszej parafii w artykule pt. „Lekcja miłości”.
 7. W zakrystii są do nabycia Ikony Świętej rodziny. (Ikona duża – 90 zł, mała – 60 zł).
 8. W ostatnim czasie odszedł do wieczności ś.p. Zbigniew Szydlak. Polećmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

Niech Bóg w Trójcy Świętej jedyny
udziela nam darów swej łaski.
Szczęść Boże.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa