Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-06-19 12. Niedziela Zwykła

  1. Dziękujemy Bogu za peregrynację Ikony Świętej rodziny w naszej parafii. Trwa Oktawa Bożego Ciała - do najbliższego czwartku włącznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa czerwcowe o godz. 17:30 połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. W czwartek na zakończenie procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało. Szczególne podziękowania dla SWŚ, Parafialnego zespołu Caritas, SNE, Mężczyznom św. Józefa i Panu Jerzemu Starczyńskiemu.
 1. W tym tygodniu przypada:
  • we wtorek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • w środę (IV środa miesiąca) – o godz. 17:30 za wstawiennictwem Matki Bożej Płaszowskiej modlić się będziemy za mężczyzn naszej parafii.
  • w czwartek - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela
  • w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w tym dniu o godz. 7:00, 16:30 i 18:00. O godzinie 21:00 w piątek nabożeństwo poświecenia siebie Najśw. Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny. W tym dniu adoracja Najśw. Sakramentu będzie w intencji wynagradzającej za grzechy przeciwko życiu.
 2. W najbliższy piątek zakończenie roku szkolnego. Msza św. dla dzieci o godz. 9:30.
 3. W najbliższą sobotę na Mszy św. o godz. 18:00 pożegnamy ks. Szczepana, który przechodzi do wspólnoty w Bełchatowie. Natomiast od 1 lipca, posługę w naszej parafii podejmie ks. Jacek Kosteczka ze Stadnik.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w porządku niedzielnym. Uroczysta Eucharystia zostanie odprawiona o godz. 12:00. Przewodniczył jej będzie ks. Zdzisław Pławecki SCJ. Po Mszy św. o procesja Eucharystyczna. Przygotowanie do tej Uroczystości spełnimy przez codzienne nabożeństwa czerwcowe i indywidualną adorację.
 5. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających w Pieniny w dniach 18-23 lipca br.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Stryszawy koło Suchej Beskidzkiej w najbliższą sobotę. Wyjazd o 7:30. Koszt- 60 zł. Zapisy w zakrystii.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Martyka (pogrzeb we wtorek o 11:40 na cm. Rakowickim i ś.p Stanisław Bednarz z Golikówki (dobroczyńca parafii naszej i na Małym Płaszowie. Pogrzeb jutro o godz. 9:30 w kościele na Małym Płaszowie).

Niech Serce Jezusa, pełne dobroci i miłości,
wszystkim nam błogosławi. Szczęść Boże.

Będzie...

06-12 18:00 - 19:00
Wizyta Św. Mikołaja

11-12 12:30 - 16:00
Pielgrzymka wynagradzająca

11-12 18:00 - 13-12 19:00
Rekolekcje adwentowe


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa