Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-07-03 14. Niedziela Zwykła

 1. W naszej rodzinie parafialnej witamy ks. Jacka Kosteczkę - sercanina, który będzie pełnił posługę duszpasterza.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – święto - rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  • w środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Jest równocześnie I środa miesiąca – o godz. 17:30 w tym dniu przed Matką Bożą Płaszowską modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny naszej parafii. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Św. Józefa.
  • w piątek - wspomnienie św. Jana z Dukli.
 3. W lipcu i sierpniu Msze św. w naszym kościele odprawiane są według porządku wakacyjnego:
  • w dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00
  • w niedziele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00 (nie będzie Mszy św. o godz. 16:00 i 19:30). Nieszpory niedzielne o godz. 17:30. Zarówno lipcu jak i w sierpniu nie będzie Mszy św. w II sobotę o 19:30 w intencji uzdrowienia.
 4. Kancelaria Parafialna w lipcu i sierpniu czynna będzie we wtorki w godz. 16:00 – 18:00 i w soboty w godz. 8:00 ‒ 10:00 (w czwartki kancelaria będzie nieczynna). Sprawy ważne można załatwić po każdej Mszy św.
 5. W dniach 9-11 września br. zapraszamy na V Sercańską Płaszowską pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę organizowaną przez wspólnotę SNE Serce Boga. Szczegółowe informacje odnośnie zapisów, kosztów, trasy itp. znajdą się na stronie internetowej naszej parafii wraz z linkiem do formularza zgłoszeniowego. Zapraszamy wszystkich chętnych.
 6. W następną niedzielę taca „dar Serca” przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.
 7. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: ś.p. Zbigniew Magryta i Stanisława Bonder. Prośmy dla nich i dla naszych bliskich zmarłych o radość wieczną.

Wszystkim Parafianom i gościom życzymy radosnej niedzieli.
Na cały tydzień pracy i wakacyjnego wypoczynku niech Pan nam błogosławi,
a Maryja otacza swoją opieką. Szczęść Boże!

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa