Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-08-14 20. Niedziela Zwykła

 1. Każdego dnia modlimy się o pokój na świecie o godz. 17:30. W środy o godz. 17:00. Nie ustawajmy w tym wielkim wołaniu o pokój szczególnie w Ukrainie. Możemy również dalej przynosić wszelkie rzeczy spożywcze i chemiczne dla uchodźców.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Po każdej Mszy św. błogosławić będziemy kwiaty i zioła. Na Mszy św. o godz. 12:00 modlić się będziemy w intencji naszego solenizanta - ks. Jacka.
  • w środę – (III środa miesiąca) zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Płaszowskiej o godz. 17:30 podczas której będziemy modlić się o dar potomstwa dla małżeństw. O 18:00 Eucharystia w tej intencji. Na zakończenie Mszy św. małżeństwa pragnące uprosić dar potomstwa otrzymają błogosławieństwo indywidualne.
  • w sobotę – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
 3. Na ołtarzu św. Józefa wyłożona jest księga przyrzeczeń abstynenckich do której można wpisywać osobiste postanowienia.
 4. W najbliższy czwartek o godz. 10:00 na parkingu przy kościele fundacja „Pro Missio” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu eklektycznego i elektronicznego. Na godz. 10:00 możemy przynieść np. stary telewizor, telefon, pralkę itp. Chodzi o to by być nie wcześniej i nie później a o godz. 10:00. Dodatkowe informacje na plakacie w gablocie koło kościoła.
 5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Stryszawy i Zawoi, w sobotę 27 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej znajdującej się na stoliku pod chórem…. Na trwający jeszcze czas wakacyjnego wypoczynku
niech Pan nam błogosławi,
a Matka Boża Płaszowska otacza swoją opieką.

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa