Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-08-28 22. Niedziela Zwykła

 1. Modlitwa różańcowa o pokój na świecie każdego dnia o godz. 17:30. W środy o godz. 17:00. Dobroczyńcom ostatniego tygodnia, którzy przynieśli rzeczy dla potrzebujących i złożyli ofiarę - serdeczne Bóg zapłać.
 2. Witamy w naszej wspólnocie diakona Adama Maja z naszego Seminarium w Stadnikach, który będzie u nas przez cały miesiąc na praktyce duszpasterskiej.
 3. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  • w środę - na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o 17:30 modlić będziemy się pokój na świecie. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
  • I czwartek – O godz. 18:00 Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość życia kapłanów. O godz. 23:00 - Godzina Święta.
  • I Piątek - Msze św. wynagradzające Bożemu Sercu o godz. 7:00, 16:30 i o 18:00. Odwiedziny chorych od godz. 8:00. Zachęcamy do spowiedzi pierwszo - piątkowej pół godziny przed Eucharystią każdego dnia. W piątek o Mszy św. wieczornej spotkanie SWŚ.
  • I sobota – wspomnienie św. Grzegorz, papieża. Msza św. o godz. 7:00 ku czci Niepokalanego Serca Maryi a po niej nabożeństwo „Pięciu Pierwszych Sobót miesiąca”.
 4. W najbliższy czwartek dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. W tym dniu na Mszę św., o godz. 10:00 oraz wieczorem o 18:00 zapraszamy dzieci, nauczycieli i rodziców do szczególnej modlitwy, by z Bożym błogosławieństwem rozpocząć czas nauki.
 5. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy wszelkie spotkania formacyjne dzieci młodzieży i dorosłych. W najbliższą sobotę na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci, młodzież i starszych zrzeszonych w grupach parafialnych. Po Mszy św. grill na rozpoczęcie roku formacyjnego.
 6. Dla przypomnienia pierwsza próba scholi dziecięcej (chłopców i dziewcząt) w następną niedzielę o godz. 11:15. Zapraszamy do włączenia się w scholkę te dzieci, które mają talent muzyczny. Tak samo zapraszamy do służenia przy ołtarzu chłopców począwszy od III klasy szkoły podstawowej. Zbiórka w piątek po mszy św. wieczornej.
 7. W przyszłą niedzielę po każdej mszy św. w ramach Niedzieli Ewangelizacyjnej można będzie posłuchać świadectwa osób ze Szkoły Nowej Ewangelizacji o namacalnym działaniu Boga w ich osobistym życiu.
 8. Parafia MB Fatimskiej na Małym Płaszowie organizuje pielgrzymkę 8 września do sanktuariów maryjnych w Ludźmierzu, Zakopane- Krzeptówki oraz do naszego Seminarium w Stadnikach. Koszt 160 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Zmianka tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej.

Na nadchodzące dni pracy i nauki
niech nas umacnia Boże Błogosławieństwo
i nasza Płaszowska Pani.

Będzie...


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa