Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-09-04 23. Niedziela Zwykła

 1. Od września, Msze św. i nabożeństwa w naszej parafii odprawiane będą wg następującego porządku:
  • w niedziele Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 – z udziałem dzieci, 16:00, 18:00 i 19:30; w dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00
  • Nowenna do MB Płaszowskiej w każdą środę o godz. 17:30
 2. Kancelaria parafialna od września będzie czynna we wtorki i czwartki w godz. 16:00 - 18:00 oraz w soboty w godz. 8:00 - 10:00.
 3. Zapraszamy na różaniec w intencji pokoju na świecie każdego dnia o godz. 17:30, w środy o 17:00.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę (I środa miesiąca) – o godz. 17:30 na nabożeństwie do MB Płaszowskiej modlić się będziemy za małżeństwa i rodziny. O 18:00 Msza św. w tej intencji. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do sw. Józefa
  • w czwartek - Święto Narodzenia NMP.
 5. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy wszelkie spotkania formacyjne dzieci młodzieży i dorosłych. Oto niektóre informacje>>
 6. W najbliższą środę o godz. 19:00 – spotkanie rady parafialnej.
 7. W czwartek, 8 września spotkanie formacyjne dla przedsiębiorców i pracodawców. O godz. 18:00 Msza św. w kaplicy Domus Mater a po niej spotkanie w auli.
 8. W najbliższy piątek po Mszy św. porannej wyrusza V Płaszowska Sercańska pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Pielgrzymi w liczbie około 60 osób zabiorą nasze intencje, które można zapisywać na stoliku pod chórem.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
 10. W przyszłą niedzielę, 11 września odbędzie się XXX Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
 11. Rada Konferencji Episkopatów Europy zaprasza do wspólnej modlitwy w ramach inicjatywy Dzień Modlitwy za Ukrainę, który odbędzie się 14 września br. W tym dniu we wszystkich parafiach Archidiecezji Krakowskiej należy odprawić Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.
 12. W niedzielę 25 września od godz. 14:00 planujemy „rycerski piknik parafialny”. Zaplanujmy już dziś obecność na tym pikniku.
 13. Zbierajmy nakrętki z butelek plastikowych w naszych domach, gdyż już w tym tygodniu zostanie zamontowany pojemnik w kształcie serca z napisem „Lubię pomagać” do którego będzie można przynosić plastikowe nakrętki. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na pomoc najuboższym.
 14. Taca „Dar serca” w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na nasze parafialne przedsięwzięcia (stalle do prezbiterium). Dobroczyńcom ostatnich dni, którzy dzielą się ze swego na rzecz parafii i uchodźców - serdeczne podziękowanie.

Na dni pracy i nauki
niech nas umacnia Boże błogosławieństwo
i wstawiennictwo Maryi.

Będzie...


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa