Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-09-11 24. Niedziela Zwykła

  1. W piątek wyruszyła z naszej parafii V pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Wzięło w niej udział 60 osób. Pielgrzymi zanieśli przed tron jasnogórski wszystkie nasze intencje.
  2. Dziś rozpoczyna się w Kościele XII Tydzień Wychowania. Pamiętajmy o chrześcijańskim wychowaniu naszych dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę będziemy szczególnie modlić się za młodych naszej archidiecezji oraz po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć duszpasterstwo młodzieży przez ofiarę do puszek.
  3. W tym tygodniu obchodzimy:
   • we wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
   • w środę - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu o godz. 17:00 odprawimy Drogę Krzyżową w intencji pokoju w Ukrainie w ramach inicjatywy Dzień Modlitwy za Ukrainę. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy mężczyzn na spotkanie integracyjne.
   • w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej
   • w piątek - wspomnienie św. męczenników, Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  4. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  5. W środę na godz. 10:00 zapraszamy mamy z maluchami na pierwsze spotkanie matecznika po wakacyjnej przerwie. Temat spotkania: „Wspomnienia z wakacji”. Zapraszamy też nowe osoby.
  6. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Kręgu biblijnego. Mile widziane „stare” i „nowe” osoby.
  7. Zapraszamy mężczyzn, ojców i młodzieńców z naszej parafii na pielgrzymkę na Jasną Górę 24 września br. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 10:00. Jest to wyjątkowe spotkanie mężczyzn z całej Polski. Szczegóły i zapisy na  naszej stronie internetowej naszej parafii oraz w zakrystii.
  8. W niedzielę 25 września od godz. 14:00 planujemy „rycerski piknik parafialny”. Zaplanujmy już dziś obecność na tym pikniku. W programie: Zamki dla dzieci, pokaz walk rycerskich, strzał z łuku, bieg w dybach, zabawa fantowa itp. Będzie również grill rycerski, cukiernik królewski i potrawy średniowieczne… Na zabawę fantową prosimy o gadżety, które można przynieść do zakrystii. Będą też cenne nagrody. Prosimy darczyńców o ciasto jak i o sponsorów finansowych. Można przebrać się w strój rycerza lub giermka, jak również w suknię królowej lub księżniczki. Jednym słowem zapraszamy na dużo radości.
  9. Poszukujemy co najmniej dwie osoby do pomocy w sprzątaniu kościoła. Blizsze informacje u ks. Proboszcza.
  10. Mamy już przed kościołem pojemnik w kształcie serca z napisem „Lubię pomagać” do którego możemy przynosić plastikowe nakrętki. Dochód ze zbiórki będzie przeznaczony na pomoc najuboższym.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy radosnej niedzieli.
Szczęść Boże.

Będzie...


Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa