Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Parafia
Najświętszego Serca
Pana Jezusa

Sanktuarium Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa

2022-11-06 32. Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy dzisiaj na godzinę 17:30 na modlitwę Nieszporów w intencji zmarłych.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Jest to jednocześnie II środa miesiąca – na nabożeństwie do Matki Bożej Płaszowskiej o 17:30 modlić się będziemy za rodziców, którzy utracili dzieci. O 18:00 Eucharystia w ich intencji. Po Mszy św. Wieczornej spotkanie mężczyzn. Temat spotkania: „Relacje z kobietami”.
  • w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • w piątek (11 Listopada)- wspomnienie św. Marcina z Tours. Jest to także Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali swe życie za naszą wolność. Po Mszy wieczornej zaśpiewamy kilka pieśni patriotycznych. Ks. Arcybiskup na ten dzień ogłosił dyspensę od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
 3. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Świętej.
 4. W środę kolejne spotkanie Matecznika o godz. 10:00. Tym razem temat: „Święci patronowie”.
 5. W przyszłą niedzielę przypada VI Światowy Dzień Ubogich i dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Nasz parafialny zespół Caritas przeprowadzi w tym dniu zbiórkę do puszek po każdej Mszy św. na cele charytatywne w parafii, w diecezji i na wspólnoty prześladowane za wiarę. Nasza parafia traktuje te inicjatywy bardzo poważnie. Dziękujemy za każde wsparcie.
 6. Listopad to czas pamięci o naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy na codzienną adorację Najśw. Sakramentu. O godz. 17:30 każdego dnia wspominamy zmarłych i modlimy się za nich. Można jeszcze składać wypominki.
 7. W ostatnim czasie do wieczności odeszła ś.p Halina Rozembarska. Prośmy dla niej i dla naszych bliskich zmarłych o radość nieba.

Wszystkim Parafianom i gościom
życzymy opieki Matki Bożej Płaszowskiej
– Patronki naszej wspólnoty.
Szczęść Boże!

Łaskami słynący obraz Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa
Sanktuarium
Matki Bożej
Błogosławionego
Macierzyństwa